Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

5 způsobů jak pít vodu z kohoutku

Peter Samuelis

21.04.2020

Balená voda je přežitek. Je drahá, ne vždy kvalitní a bolí z ní záda, když ji vláčíme z obchodu až domů. Pitná voda však teče každému z nás doma. Proč se jí tak vyhýbáme a raději si bez rozmyslu kupujeme vodu balenou? Možná vás našich 5 způsobů jak pít vodu z kohoutku motivuje změnit váš pitný režim. Pojďme na to!
1. Kohútiková voda
Teče u každého z nás doma, přesto chutná vždy trochu jinak. Kovová pachuť, nepříjemný zápach či specifické zabarvení. I takové charakteristiky má voda z kohoutku. Obecně však patří pitná voda v Česku k těm nejkvalitnějším na světě. Předtím, než pootočíme naším kohoutkem, prochází přísnou kontrolou a je dezinfikována chlornanem sodným, který v ní zničí téměř všechny bakterie. Pitím vody z kohoutku tedy určitě nic nezkazíte.

2. Filtrační konvice
Laica filtrácia

Pro ty, kterým vadí chuť kohoutkové vody, je řešením filtrační konvice. BI-flux technologie od firmy LAICA, italského odborníka na filtraci vody, dokáže odstranit z kohoutkové vody všechny zmíněné problémy. Ve stylové konvici je umístěn BI-flux filtr, který zlepšuje chuť vody, odstraňuje z ní typický chlorový zápach, vodní kámen, zakalení, těžké kovy, pesticidy a herbicidy. Jeden filtr přefiltruje 150 litrů vody, díky čemuž dokáže nahradit až 100 klasických 1,5 litrových plastových lahví.

3. Filtrační láhev Flow'n go
Laica filtrácia

Filtrační láhev je řešením pro ty, kteří chtějí mít pitnou vodu vždy po ruce. Fast disk filtr se nachází přímo v hrdle láhve, což podstatně zrychluje proces filtrace. Jeden filtr dokáže přefiltrovat 120 litrů vody. Aktivní uhlík, který se nachází ve filtru, dokáže vylepšit chuť vody k nepoznání. Láhev je kompaktní a má elegantní křivky. Do obývacího pokoje, do ložnice, do pracovny, kdekoliv ve vaší domácnosti si najde své místečko. S Flow'n go přichází i aplikace, se kterou si budete moci kontrolovat vaši spotřebu a životnost filtru.

4. Sportovní filtrační láhev
Už brzy se dostanou na náš trh filtrační lahve, které si budete moci vzít s sebou do přírody, na chatu nebo když se vydáte na svůj trénink. Všude tam vás bude provázet sportovní filtrační láhev. Fungovat bude na stejném principu jako klasická filtrační láhev Flow'n go. Vyrobena bude z odolnějšího materiálu. Láhev si jednoduše doplníte v každém místě, kde najdete kohoutek s pitnou vodou.

5. Speciální filtry a konvice
Laica filtrácia

Laica však nabízí řadu dalších řešení. Kromě klasických BI-flux filtrů si můžete vybrat:
Filtr Coffee&Tea - mění ph vody a postará se o lahodnější chuť vaší kávy a čaje

Filtr Magnesium active - zvyšuje koncentraci hořčíku ve vodě, který je pro fungování těla nesmírně důležitý

Filtr Mineralbalance - zachovává přirozenou rovnováhu minerálních solí ve vodě, jako je například hořčík a vápník

Filtr NITRATE - redukuje obsah dusičnanů

Vedle klasických filtračních konvic LAICA nabízí další řešení:
Laica MikroPLASTIK-STOP - filtrační konvice s unikátním dvojitým filtračním systémem, který kromě chlorového zápachu, vodního kamene, těžkých kovů dokáže odstranit z vody až 99,5% mikroplastu o velikosti ≥ 0,1 μ.

Laica Predator - filtrační konvice s unikátním dvojitým filtračním systémem, který kromě chlorového zápachu, vodního kamene, těžkých kovů dokáže odstranit z vody až 99,9% bakterií.

Tak co? Zaujal vás některý ze způsobů jak si pochutnat na kohoutkové vodě? Vyzkoušejte a už se k balené vodě nevrátíte.

Pošlete článek známému