Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

(Budoucí) maminky pozor! Nepodceňujte pitný režim.

O pitném režimu jako takovém se toho namluvilo a popsalo mnoho. Dnes se však zaměříme na novopečené maminky a „těhulky“, které by si během svých prvních mateřských povinností měli najít čas i na správnou životosprávu. Ke správné životosprávě patří i kvalitní pitný režim.
Tělo potřebuje vodu. A nejen to vaše.
(Ne)dostatečný příjem tekutin v těhotenství má vliv na tvorbu plodové vody, detoxikaci, přenos živin a mnoho dalšího. Pravidelným a kvalitním pitným režimem dokážete:
1. Zmírnit nevolnost
2. Potlačit otok
3. Vyhnout se dehydrataci
4. Vyhnout se infekcím močových cest
5. Normalizovat krevní tlak
6. Zmírnit vyčerpanost a bolesti hlavy
7. Zabránit předčasnému porodu

A pokud je už váš poklad nějaký ten den s vámi, ujistěte se, že vypijete cca 2-3 l kvalitních tekutin denně. Pomůže vám to zvládnout náročné počáteční období a rovněž se zvýší produkce mateřského mléka.

Laica pitny rezime

Co pít a čemu se vyhnout?
Během těhotenství a v laktačním období byste měli pít hlavně čistou vodu, nesycené minerálky, ovocné čaje (ideálně bezkofeinové) či ředěné ovocné šťávy. Vyloučit byste měli hlavně sycené minerální vody, minerálky s vysokým obsahem sodíku, alkoholické nápoje, nápoje s obsahem kofeinu a přeslazené nápoje.

Kvalitní pitný režim zajistí filtrační zařízení Flow'n go
O tom, že nejzdravější volbou při dodržování zdravého a kvalitního pitného režimu je čistá voda, není pochyb. Při přechodu na pití většího množství čisté vody vás však mohou zaskočit několik menší "překážky". Odradit vás může nesprávná teplota vody, chuť či nedostupnost (vodu nemáte vždy "po ruce"). Naštěstí dnes existuje několik zařízení, které vám pomohou zlepšit kvalitu vašeho pitného režimu.

Laica pitny rezim

Stolní, sportovní láhev nebo filtr na vodovodní baterii?
Italská společnost Laica letos uvedla na trh několik novinek v oblasti zdravého pitného režimu.

Jejich prvotinou se stala filtrační stolní láhev Flow'n go, která je dostupná ve dvou provedeních - plastová (BPA free) a skleněná. Obě mají pozoruhodnou schopnost odstranit z pitné vody chlor, zlepšit její chuť a to vše při zachování minerálů (kalcium, magnézium…) potřebných pro správné fungování lidského organismu. To vše zajišťuje filtr FAST-DISK vytvořený z přírodních uhlíkových vláken.

Laica pitny rezim

Pro aktivní (budoucí) maminky existuje "sportovní" varianta Flow'n go My Laica, kterou si vezmete všude s sebou. Určitě vás potěší i regulovaný a plynulý průtok vody vytékající z náustku, praktický rozměr, nárazuvzdorný materiál či hermeticky uzavíratelný víčko. My Laica disponuje (stejně jako stolní láhev Flow'n go) filtrem FAST-DISK, díky kterému máte vždy s sebou chutnou a zdravou vodu, na jakou jste zvyklé.

Laica pitny rezim

Doplňkovým řešením pro celou domácnost je i kohoutkový filtr VENEZIA s výkonným filtrem HYDROSMART. Bateriový filtr odfiltruje z pitné vody chlór, chlorované organická rozpouštědla, herbicidy a chlorované pesticidy, písek, rez a suspendované částice. Filtr jednoduše namontujete na vodovodní baterii a o zbytek se už postará sám. Při napouštění si můžete jednoduše přepínat mezi klasickou a filtrovanou vodou.

Období před a po porodu je z fyziologického hlediska vždy náročné. Velké a rychlé změny představují značnou zátěž na organismus, kterou však lze efektivně zmírnit kvalitním a zdravým pitným režimem. Tak proč si nepomoci moderními vychytávkami?

Laica pitny rezim

Pošlete článek známému