Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Tohle je 5 nemocí, které pomůže zmírnit inhalace

V období zvýšeného výskytu chřipek a dalších onemocnění virového původu se začínáme zajímat o způsoby, jak jim předcházet nebo jejich průběh alespoň zmírnit. Jednou z možností je i inhalace, která je stará skoro jako lidstvo samo. K léčbě nebo zmírnění jakých nemocí se hodí? Prozradíme na následujících řádcích.
inhalace a alergie

Alergie

Nejrůznější druhy alergie trápí podle posledních statistik zhruba každého druhého obyvatele Evropské unie. Samotné alergické onemocnění vzniká nepřiměřenou reakcí organizmu aktivací určité skupiny imunoglobulinů při kontaktu se specifickým alergenem. V současné době jich registrujeme na 500! Mezi základní alergické projevy patří rýma, kýchání, svědění očí, zánět spojivek, kašel, astma, dušnost, vyrážky, ekzém, kopřivka, otoky kůže a sliznic, bolesti břicha, průjmy nebo zvracení. V krajním případě může postižený prodělat i anafylaktický šok. Jak průběh alergické reakce zmírnit? Vhodným způsobem je inhalace za pomocí moderních inhalátorů Laica. Pokud trpíte alergií na pyly či plísně, inhalujte celoročně. Intenzivní inhalaci do svého léčebného programu zařaďte zejména v období topné a pylové sezóny. Ideální je, pokud se v tomto období budete inhalaci věnovat dvakrát, případně i třikrát denně po dobu 10 až 20 minut.

Astma

Jako astma označujeme chronické zánětlivé onemocnění dýchacích cest, které se projevuje záchvaty dušnosti, sípáním, kašlem nebo svíráním na hrudi zejména v noci a nad ránem. Počet pacientů s astmatem navíc neustále narůstá. Pokud se s touhle nepříjemnou chronickou chorobou také potýkáte, zařaďte do svého léčebného programu pravidelnou inhalaci. Při onemocnění astmatem je potřeba využívat přínosů zejména studené inhalace. Tu zajistí jak kompresorové, tak ultrazvukové inhalátory Laica. Tyto přístroje dokáží vytvářet aerosolové částice velikosti od 5 mikrometrů až po pouhých 2,5 mikrometrů. Obecně platí, že čím menší částice, tím hlouběji do těla pronikají.
astma a inhalovani

Chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN)

Chronické zánětlivé onemocnění, vyvolané zejména vdechováním škodlivých látek (např. tabákového kouře), trápí značnou část populace. Zánět, který v těle nemoc vyvolává, má mnoho nepříznivých důsledků zejména na průdušky, kde způsobuje jejich zužování (chronickou bronchitidu) nebo plicní tkáň, kde dochází k jejímu zániku (emfyzém plic). Ti, kteří CHOPN trpí, by měli věnovat inhalaci zcela zásadní pozornost. Důležité jsou nejen správně zvolené roztoky, ale zejména vhodná technika inhalace, která může nemocnému výrazným způsobem ulevit. Pacienti by v tomto případě měli inhalovat několikrát denně.

Nachlazení a chřipka

Ročně chřipkou onemocní zhruba milion obyvatel. Vysoké teploty, bolesti svalů a kloubů, ale i další doprovodné příznaky sužují každoročně děti i dospělé. Nepříjemné jsou vyjma chřipky ale i další sezónní nemoci, které doprovází celková únava, schvácenost, rýma a kašel. Abyste minimalizovali riziko propuknutí těchto nemocí nebo souvisejících zdravotních komplikací, je dobré pravidelně inhalovat od podzimu do jara a intenzivněji pak proces inhalace zařadit především v obdobích různých epidemií. Pravidelné inhalování umožňuje překonat nepříjemné příznaky (např. zmíněnou rýmu nebo ucpaný nos) rychleji a navíc tato metoda zajišťuje vysoký komfort během samotného procesu, což ocení především rodiče menších dětí nebo starší osoby.
Jak se zbavit rymy za 3 dni

Cystická fibróza

Cystickou fibrózou u nás trpí několik stovek lidí. Pro ně nemoc znamená značný zásah do života. Kvůli hrozbě infekcí navíc pro pacienty platí přísná hygienická opatření a ti musí pravidelně inhalovat a cvičit. A právě inhalace je šetrný a nesmírně účinný způsob, jak jedincům s cystickou fibrózou ulevit. Nutno podotknout, že v tomhle případě zabere inhalace pacientům i několik hodin denně. Její účinek je ale nepopiratelný.

Co je ale nejdůležitější? Správná technika a pravidelnost

Pokud některou z výše uvedených nemocí trpíte nebo se snažíte dělat vše pro to, abyste ji předcházeli, je pořízení kvalitního inhalátoru Laica tou správnou volbou. Ještě před tím než s touhle účinnou technikou začnete, osvojte si základní principy a způsoby inhalace a zjistěte, jaké roztoky udělají vašim dýchacím cestám dobře. Jedině tak můžete využít potenciál inhalátorů Laica na maximum.

Pošlete článek známému