Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Blog

Obrázok ku článku 10 nejúčinnějších inhalačních roztoků, které si připravíte z běžně dostupných surovin

10 nejúčinnějších inhalačních roztoků, které si připravíte z běžně dostupných surovin

Známe to všichni – v průběhu podzimu anebo na počátku zimy se ordinace lékařů plní dětskými i dospělými pacienty s nejrůznějšími druhy respiračních onemocnění. Trápí nás kašel, rýma, nachlazení, záněty vedlejších dutin nosních, chřipky i angíny. Víte ale, že existuje způsob, jak předcházet sezónním nemocem, zmírnit projevy alergie anebo astmatu? Nejde o žádný zázrak, nýbrž o velice jednoduchou, bezpečnou a přesto nesmírně účinnou metodu. Tou je inhalační léčba.

13.01.2023

Vendula Vrablová

Obrázok ku článku Jak si vybrat vakuovačku potravin – 1. díl

Jak si vybrat vakuovačku potravin – 1. díl

Uvažujete o koupi vakuovačky potravin, ale jste ztraceni v parametrech, které uvádějí prodejci: výkon motoru, podtlak, čerpací objem atd.? V tomto podrobném seznamu vám vysvětlíme, co jednotlivé pojmy znamenají a jak ovlivňují skutečnou manipulaci se spotřebičem a skladovanými potravinami.

03.05.2022

Danka Kladivová

Obrázok ku článku Mikroplasty a zdraví: vědecké výzkumy

Mikroplasty a zdraví: vědecké výzkumy

V posledních letech úroveň znečištění mikroplasty exponenciálně vzrostla. Přesto existuje jen málo výzkumů, které by hodnotily potenciální negativní důsledky tohoto jevu na životní prostředí a lidské zdraví. Vyprávění o mikroplastech se tedy může zdát jako vyprávění o málo známém nepříteli, který je objeven poprvé.

12.04.2022

Danka Kladivová

Obrázok ku článku Nákupní rádce: Jak vybrat filtr do filtrační konvice

Nákupní rádce: Jak vybrat filtr do filtrační konvice

Máte už doma svou filtrační konvici, ale nemůžete se rozhodnout jaké filtry na vodu zvolit? Filtry Bi-Flux vyrobené italskou společností Laica jsou vyráběny za velmi přísných hygienických opatření a několik nezávislých laboratoří po celém světě je podrobilo testování. Výsledky byly více než uspokojivé. I to jsou důvody proč při výběru filtrů na vodu sáhnout po značce Laica. Ani tím ale vaše rozhodování nekončí, proč?

29.03.2022

Radka Mazáková

Obrázok ku článku UNBOXING - Kompresorový inhalátor Laica NE2014

UNBOXING - Kompresorový inhalátor Laica NE2014

Inhalování může být velmi nápomocné nejen při léčbě respiračních onemocnění, ale také jako prevence a k posílení imunity. Inhalováním správně zvoleného léčiva můžete zmírnit otoky sliznice, kašel, rýmu i zánět průdušek. Oblíbí si ho jistě i alergici a astmatici, kterým pomáhá při zmírňování příznaků alergie. U nás doma má inhalátor své nenahraditelné místo, je to věrný kamarád malých i velkých členů domácnosti. Jeden z nejnovějších inhalátorů značky Laica si dnes představíme.

25.03.2022

Radka Mazáková

Obrázok ku článku Inhalátor Laica NE2014 - Recenze

Inhalátor Laica NE2014 - Recenze

Inhalátor se stal povinnou výbavou naší domácnosti před pár lety, kdy naše dcera poporostla a z dětských koutků se pravidelně vracela s nechtěným bonusem - soplíkem. Člověk vyzkouší opravdu všechny způsoby, které "vygooglí" jen, aby dítěti pomohl. A tak jsem i našla spoustu doporučení k inhalování. Jak jsem si vybrala a proč máme inhalátor vždy po ruce?

22.03.2022

Danka Kladivová

Obrázok ku článku Legendární značky – Laica

Legendární značky – Laica

Posláním značky Laica je přinášet pohodu do srdce každého domova. Navrhují kvalitní produkty, které nám pomáhají v každodenním životě. Tato ryze italská společnost se zaměřuje na výrobu malých domácích spotřebičů pro zdraví lidí a zařízení na úpravu vody. Úspěch společnosti je založen na oddanosti vysoké kvalitě, bezpečnosti a designu výrobků s cílem usnadnit spotřebitelům život.

08.03.2022

Danka Kladivová

Obrázok ku článku Nákupní rádce – jak si vybrat inhalátor

Nákupní rádce – jak si vybrat inhalátor

Pokud často trpíte onemocněním dýchacích cest nebo trpíte alergií, určitě jste o inhalátorech slyšeli. Já sama jsem odhalila jejich čarovné účinky díky dětem. Častý soplík, opakované záněty dýchacích cest mě donutili hledat řešení, jak co nejvíce dívkám zmírnit a hlavně zkrátit průběh nemoci. A tak jsem objevila inhalátory…

15.02.2022

Radka Mazáková

Obrázok ku článku Život s alergií v zimních měsících

Život s alergií v zimních měsících

Máme začátek února, chřipková sezóna je ještě v plném proudu a alergiky už nyní začíná trápit nadcházející pylová sezóna. Ti nejnešťastnější už pociťují první projevy alergie. Co můžeme udělat již během zimních měsíců, abychom zlepšili kvalitu našeho života na jaře?

14.02.2022

Danka Kladivová

Obrázok ku článku Proč je sportovní filtrační láhev Laica ideální smart vychytávka pro váš pitný režim?

Proč je sportovní filtrační láhev Laica ideální smart vychytávka pro váš pitný režim?

Ať už jste si oblíbili jízdu na kole, běh nebo se rádi několikrát týdně zničíte ve fitku, určitě nám dáte za pravdu, že dostatečný příjem tekutin je něčím, co vám nesmí během tréninku chybět. Pokud nechcete utrácet za předražené nápoje určené přímo pro sportovce a naopak chcete mít neustále po ruce tu pro naše tělo nejpřirozenější tekutinu, zaměřte svou pozornost na sportovní filtrační láhev Laica, která vás dostane celou řadou vychytávek.

20.12.2021

Vendula Vrablová

Obrázok ku článku Poklady z mé kuchyně – vakuovačka Laica xPro

Poklady z mé kuchyně – vakuovačka Laica xPro

Pokud vás trápí plýtvání potravinami nebo rádi nakupujete velké ekonomické balení a řešíte uskladnění zásob v domácnosti, jistě jste se již dozvěděli o vakuování, které vám s těmito problémy pomůže. Podlehli jste už i vy kouzlu vakuování? Znáte jeho výhody? Vidíte, kde všude doma jej můžete použít, ale váš současný přístroj už nestačí? Nebo hledáte první vakuovačku a nevíte, jakou vybrat? Dnes se podíváme, jak funguje a proč si vybrat profesionální vakuovačku od společnosti Laica xPro. Nebojte se, navzdory názvu není jen pro gastro podniky, ale určitě ji ocení i mnoho domácností.

19.12.2021

Radka Mazáková

Obrázok ku článku Sportujete, kojíte, jste ve stresu nebo žijete na vesnici? Pijte vodu určenou speciálně pro vaše potřeby

Sportujete, kojíte, jste ve stresu nebo žijete na vesnici? Pijte vodu určenou speciálně pro vaše potřeby

Je pravda, že kvalita vody u nás patří k těm nejlepším v rámci celé Evropy. Přísné regule a kontroly zajišťují její zdravotní nezávadnost. Jejím problémem ovšem může být přílišná úprava chlorem, která chuti ani vůni kohoutkové vody nepřidá. Když k výše uvedenému přidáte ještě skutečnost, že se ve vodě mohou nacházet rezidua léků nebo třeba zbytky dusičnanů, asi nám dáte za pravdu, že je vhodné vodu v domácím prostředí odpovídajícím způsobem upravovat. Zvlášť v situacích, které si o to vyloženě říkají.

13.12.2021

Vendula Vrablová

Obrázok ku článku Poklady z mé kuchyně – bateriový filtr LAICA Venezia

Poklady z mé kuchyně – bateriový filtr LAICA Venezia

Ahoj, možná jste už z mých článků a videí vytušili, že jsem velkou fanynkou produktů, které mi usnadní život. Bonus je, když přispějí i ke zdraví mé rodiny. Tyto vychytávky mají u mě dveře otevřené dokořán. Filtraci vody jsem podlehla už dávno. Okamžitě poté, co jsem se přestěhovala do města, jsem si koupila filtrační konvice, protože jsem si nemohla zvyknout na vodu se silnou příchutí chloru. Časem jsem našla účinnější řešení, které vám představím ve videu níže.

12.12.2021

Radka Mazáková

Obrázok ku článku Budoucnost je TEĎ! Ovládejte svůj pitný režim mobilem

Budoucnost je TEĎ! Ovládejte svůj pitný režim mobilem

Patříte mezi milovníky moderních technologií? Nedokážete si představit domácnost bez vymazlených utilitek a high-end vychytávek? Ovládáte osvětlení nebo vytápění hlasem, či chytrou appkou? Pokud jste alespoň na jednu z výše uvedených otázek odpověděli „ano“, pak pro vás máme další tip na rozšíření vaší smart domácnosti. Je jím inovativní filtrační láhev FLOW´N GO, která umožňuje ovládat váš pitný režim pomocí chytrého telefonu. Jak tahle vychytávka funguje?

06.12.2021

Vendula Vrablová

Obrázok ku článku Poklady z mé kuchyně – Filtrační konvice Laica

Poklady z mé kuchyně – Filtrační konvice Laica

Ahojte, dnes Vás zvu ke zhlédnutí videa o filtračních konvicích. Když jsem se přestěhovala z venkovského domu se studnou do města, vodě z kohoutku, ačkoli je zdravotně nezávadná, jsem na chuť nepřišla. Možnost nošení vody v plastových lahvích z obchodu naše malá rodinná rada okamžitě zamítla. Sáhli jsme po filtrační konvici značky Laica a dnes tento produkt považuji za poklad, který u nás doma má velké využití a stálé místo. Proč?

05.12.2021

Radka Mazáková

1239