Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Blog

Obrázok ku článku Rýmová sezona je tady! Jak nachlazení předejít a co dělat, když už jste onemocněli

Rýmová sezona je tady! Jak nachlazení předejít a co dělat, když už jste onemocněli

Každý rok je to stejné. Po létě přichází ochlazení, lidem chybí sluníčko a ordinace čekáren se začínají pomalu plnit pacienty s na vlas stejnými příznaky. Rýma, kašel, zvýšená teplota. Vy se ale až k doktorovi letos dostat nemusíte. Stačí znát pár jednoduchých triků a rýma se vám vyhne obloukem. Důležité je začít včas a nepolevit celou sezonu. A pokud i přesto onemocníte, zkuste kombinaci všech našich doporučení najednou a uvidíte, že se “dáte dohromady” během pár dní.

18.09.2023

Danka Kladivová

Obrázok ku článku Chystáte se inhalovat? Na tohle byste neměli zapomenout

Chystáte se inhalovat? Na tohle byste neměli zapomenout

Účinky inhalování znali už naši předci ve starověkém Egyptě. V té době jim sice život neulehčovaly dnešní vychytávky v podobě kompresorových anebo ultrazvukových inhalátorů, měli však vlastní způsoby, jak inhalovat výpary třeba z eukalyptu. Dnes jsou možnosti inhalace daleko zajímavější a rozmanitější. Ani ten nejlepší a nejdražší inhalátor ale nebude fungovat správně, pokud si neosvojíte zásady jeho správného používání.

07.09.2023

Veronika Zvadova

Obrázok ku článku Inhalace uleví při nachlazení i zrádné chřipce

Inhalace uleví při nachlazení i zrádné chřipce

Počty nakažených různými respiračními chorobami se v posledních letech prudce zvyšují. Nebezpečná chřipka postihne každý rok zhruba 15% populace. V Česku jí ročně onemocní asi milion obyvatel. Hlavními „přenašeči“ jsou děti v předškolním a školním věku. Nejohroženější skupinu pak představují lidé s chronickým onemocněním dýchacích cest, kardiovaskulárního systému, ledvin, osoby s diabetem, imunodeficitem, děti léčené dlouhodobě salicyláty a osoby nad 50 let. Jak se před nepříjemným nachlazením a nebezpečnou chřipkou chránit? A co dělat, když udeří v plné síle?

02.09.2023

Veronika Zvadova

Obrázok ku článku Jak filtrovat pitnou voduObrázok ku článku Mikroplasty a zdraví: vědecké výzkumy

Mikroplasty a zdraví: vědecké výzkumy

V posledních letech úroveň znečištění mikroplasty exponenciálně vzrostla. Přesto existuje jen málo výzkumů, které by hodnotily potenciální negativní důsledky tohoto jevu na životní prostředí a lidské zdraví. Vyprávění o mikroplastech se tedy může zdát jako vyprávění o málo známém nepříteli, který je objeven poprvé.

10.04.2023

Danka Kladivová

Obrázok ku článku Laica - specialista na filtraci vody a inhalátory

Laica - specialista na filtraci vody a inhalátory

Posláním značky Laica je přinášet pohodu do srdce každého domova. Navrhují kvalitní produkty, které nám pomáhají v každodenním životě. Tato ryze italská společnost se zaměřuje na výrobu malých domácích spotřebičů pro zdraví lidí a zařízení na úpravu vody. Úspěch společnosti je založen na oddanosti vysoké kvalitě, bezpečnosti a designu výrobků s cílem usnadnit spotřebitelům život.

08.03.2023

Veronika Zvadova

Obrázok ku článku 10 nejúčinnějších inhalačních roztoků, které si připravíte z běžně dostupných surovin

10 nejúčinnějších inhalačních roztoků, které si připravíte z běžně dostupných surovin

Známe to všichni – v průběhu podzimu anebo na počátku zimy se ordinace lékařů plní dětskými i dospělými pacienty s nejrůznějšími druhy respiračních onemocnění. Trápí nás kašel, rýma, nachlazení, záněty vedlejších dutin nosních, chřipky i angíny. Víte ale, že existuje způsob, jak předcházet sezónním nemocem, zmírnit projevy alergie anebo astmatu? Nejde o žádný zázrak, nýbrž o velice jednoduchou, bezpečnou a přesto nesmírně účinnou metodu. Tou je inhalační léčba.

13.01.2023

Veronika Zvadova

Obrázok ku článku Jak si vybrat vakuovačku potravin – 1. díl

Jak si vybrat vakuovačku potravin – 1. díl

Uvažujete o koupi vakuovačky potravin, ale jste ztraceni v parametrech, které uvádějí prodejci: výkon motoru, podtlak, čerpací objem atd.? V tomto podrobném seznamu vám vysvětlíme, co jednotlivé pojmy znamenají a jak ovlivňují skutečnou manipulaci se spotřebičem a skladovanými potravinami.

03.05.2022

Danka Kladivová

Obrázok ku článku Nákupní rádce: Jak vybrat filtr do filtrační konvice

Nákupní rádce: Jak vybrat filtr do filtrační konvice

Máte už doma svou filtrační konvici, ale nemůžete se rozhodnout jaké filtry na vodu zvolit? Filtry Bi-Flux vyrobené italskou společností Laica jsou vyráběny za velmi přísných hygienických opatření a několik nezávislých laboratoří po celém světě je podrobilo testování. Výsledky byly více než uspokojivé. I to jsou důvody proč při výběru filtrů na vodu sáhnout po značce Laica. Ani tím ale vaše rozhodování nekončí, proč?

29.03.2022

Radka Mazáková

Obrázok ku článku UNBOXING - Kompresorový inhalátor Laica NE2014

UNBOXING - Kompresorový inhalátor Laica NE2014

Inhalování může být velmi nápomocné nejen při léčbě respiračních onemocnění, ale také jako prevence a k posílení imunity. Inhalováním správně zvoleného léčiva můžete zmírnit otoky sliznice, kašel, rýmu i zánět průdušek. Oblíbí si ho jistě i alergici a astmatici, kterým pomáhá při zmírňování příznaků alergie. U nás doma má inhalátor své nenahraditelné místo, je to věrný kamarád malých i velkých členů domácnosti. Jeden z nejnovějších inhalátorů značky Laica si dnes představíme.

25.03.2022

Radka Mazáková

Obrázok ku článku Inhalátor Laica NE2014 - Recenze

Inhalátor Laica NE2014 - Recenze

Inhalátor se stal povinnou výbavou naší domácnosti před pár lety, kdy naše dcera poporostla a z dětských koutků se pravidelně vracela s nechtěným bonusem - soplíkem. Člověk vyzkouší opravdu všechny způsoby, které "vygooglí" jen, aby dítěti pomohl. A tak jsem i našla spoustu doporučení k inhalování. Jak jsem si vybrala a proč máme inhalátor vždy po ruce?

22.03.2022

Danka Kladivová

Obrázok ku článku Nákupní rádce – jak si vybrat inhalátor

Nákupní rádce – jak si vybrat inhalátor

Pokud často trpíte onemocněním dýchacích cest nebo trpíte alergií, určitě jste o inhalátorech slyšeli. Já sama jsem odhalila jejich čarovné účinky díky dětem. Častý soplík, opakované záněty dýchacích cest mě donutili hledat řešení, jak co nejvíce dívkám zmírnit a hlavně zkrátit průběh nemoci. A tak jsem objevila inhalátory…

15.02.2022

Radka Mazáková

Obrázok ku článku Život s alergií v zimních měsících

Život s alergií v zimních měsících

Máme začátek února, chřipková sezóna je ještě v plném proudu a alergiky už nyní začíná trápit nadcházející pylová sezóna. Ti nejnešťastnější už pociťují první projevy alergie. Co můžeme udělat již během zimních měsíců, abychom zlepšili kvalitu našeho života na jaře?

14.02.2022

Danka Kladivová

Obrázok ku článku Proč je sportovní filtrační láhev Laica ideální smart vychytávka pro váš pitný režim?

Proč je sportovní filtrační láhev Laica ideální smart vychytávka pro váš pitný režim?

Ať už jste si oblíbili jízdu na kole, běh nebo se rádi několikrát týdně zničíte ve fitku, určitě nám dáte za pravdu, že dostatečný příjem tekutin je něčím, co vám nesmí během tréninku chybět. Pokud nechcete utrácet za předražené nápoje určené přímo pro sportovce a naopak chcete mít neustále po ruce tu pro naše tělo nejpřirozenější tekutinu, zaměřte svou pozornost na sportovní filtrační láhev Laica, která vás dostane celou řadou vychytávek.

20.12.2021

Vendula Vrablová

Obrázok ku článku Poklady z mé kuchyně – vakuovačka Laica xPro

Poklady z mé kuchyně – vakuovačka Laica xPro

Pokud vás trápí plýtvání potravinami nebo rádi nakupujete velké ekonomické balení a řešíte uskladnění zásob v domácnosti, jistě jste se již dozvěděli o vakuování, které vám s těmito problémy pomůže. Podlehli jste už i vy kouzlu vakuování? Znáte jeho výhody? Vidíte, kde všude doma jej můžete použít, ale váš současný přístroj už nestačí? Nebo hledáte první vakuovačku a nevíte, jakou vybrat? Dnes se podíváme, jak funguje a proč si vybrat profesionální vakuovačku od společnosti Laica xPro. Nebojte se, navzdory názvu není jen pro gastro podniky, ale určitě ji ocení i mnoho domácností.

19.12.2021

Radka Mazáková

1239