Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Vše o filtraci vody Laica

Filtry Laica stejně jako filtry Brita z vody odstraňují vodní kámen, chlór a jeho sloučeniny (např. karcinogenní THM), olovo, měď, rtuť, zinek, některé herbicidy a pesticidy, nepříjemné pachy a zabarvení vody. Odstraněním nežádoucích látek dochází k výraznému zlepšení chuti vody a všech nápojů a jídel z takové vody vyrobených

Náhradní filtry do konvice Laica jsou vyráběny v Itálii a jednotlivé výrobní procesy jsou průběžně monitorovány a pod přísnou kontrolou. U každého filtru do filtrační konvice lze podle sériového čísla přesně stanovit datum výroby. Každý vodní filtr je 100% sterilní. Náhradní filtry Laica prošly nejnáročnějším systémem certifikací pro výrobky určené v potravinářství. Vyvarujte se nákupu vodních výměnných filtrů do konvic s nejasným původem vzniku a bez náležitých certifikátů. 

Filtr do konvice typ bi-flux: vhodné do všech filtračních konvic Laica. Jeden vodní filtr bi-flux vystačí na 1 měsíc používání (max. na 150 litrů přefiltrované vody)

Proč filtry do filtrační konvice Laica? V čem jsou přínosy filtračních konvic?

  • Vaše pohodlí – voda je neustále k dispozici, nemusíte nosit těžké PET lahve
  • Skvělá chuť – vodní filtry Laica významně zlepšují chuť i vzhled vody a samozřejmě i studených i teplých nápojů a jídel z této vody připravených
  • Šetříte peněženku - použitím vodních filtrů Laica získáte 1 litr lahodné a zdravé vody za méně než 1 Kč.
  • Roční úspora 3-členné rodiny činí v průměru 10 000,.- Kč oproti nákupu balené vody. Vodní filtry Laica jsou díky balení od 1 kus dostupné pro každého
  • Chráníte životní prostředí – filtrováním vody pomůžete snížit znečištění životního prostředí, zejména při výrobě a přepravě balené vody.
  • Jedna filtrační konvice = až 1200 ks PET lahví ročně!

Jak výměnný filtr funguje?

Výměnný filtr je klíčová součást celého systému. Pití vody z kohoutku je bezpečné, ale chuť a vzhled této vody se výrazně liší v závislosti na kvalitě místního zdroje. Použitím filtrů LAICA jsou nežádoucí substance vody výrazně redukovány a zvýšíte požitek z pití kvalitní a zdravé vody.

Filter Laica

Proč má výměnný filtr omezenou životnost?

Aktivní uhlík a pryskyřice iontoměniče, které jsou obsaženy ve výměnném filtru se v průběhu používání nasytí a ztrácí po určité době svou čistící účinnost. Můžeme tento jev přirovnat k ručníku - po nasycení vodou ztrácí svoji sušící schopnost.

Kdy vyměnit filtr?

Životnost výměnného filtru LAICA závisí na kvalitě místní vody. Laboratorní testy prokázaly, že účinnost filtru je 30 dnů používání, nebo 150 litrů vody. Filtrační konvice LAICA jsou vybaveny indikátorem, který vždy informuje o životnosti používaného filtru, aby bylo dosaženo optimálního čistícího efektu.

Odstraní se filtrováním vody základní minerální prvky?

Ne, vodní filtr jen eliminuje nežádoucí vodní kámen, neodstraňuje však z vody žádné minerální prvky. V běžné vodě jsou minerální prvky obsažené pouze v zanedbatelném množství a většinu minerálních prvků tělo získává během dne ze stravy. Museli bychom vypít stovky litrů vody denně, abychom získali stejné množství minerálních solí získaných během dne z jídla.

Minerály ve vodě

Co je to tvrdost vody?

Tvrdost vody se skládá z dočasné a stálé tvrdosti. Dočasná tvrdost je tzv. vodní kámen, který negativně ovlivňuje chuť, vzhled vody a výrazně zhoršuje i chuť teplých a studených nápojů a jídel připravených z takové vody. Dále zapříčiňuje ukládání vodního kamene ve spotřebičích, jako jsou rychlovarné konvice, kávovary, žehličky atd. Stálá tvrdost se skládá z tělu potřebných minerálních látek a stopových prvků. Filtry LAICA výrazně redukují dočasnou tvrdost vody.

Je výměnný filtr hygienicky chráněn?

Aktivní uhlík je impregnován malým množstvím stříbra. Tento postup zamezuje růstu bakterií v průběhu životnosti (30 dnů nebo 150 litrů).

Proč je žádoucí uchovávat filtrační konvici v lednici?

Jako u ostatních nápojů a potravin, tak i u filtrované vody je doporučováno ji uchovávat v lednici. Voda zůstane déle kvalitní a chutná.

Proč je důležité používat k filtrování pouze vodu z kohoutku?

Výměnné filtry nemůžou zcela eliminovat všechny bakterie a toxiny, které se občas v nepitné vodě vyskytují. Pouze voda, která je prokazatelně pitná, tedy voda z Vašeho kohoutku, která je pod pravidelnou kontrolou místních úřadů smí být použita k filtraci ve filtračních systémech LAICA.

Proč jsou výměnné filtry sterilizovány?

Preventivní sterilizace výměnných filtrů LAICA vám zaručuje 100% jistotu, že filtry v neporušeném obalu neobsahují žádné bakterie. Při vyjmutí filtru tak máte záruku dodržení nejvyšších hygienických standardů.

Proč je voda z kohoutku chlorovaná?

Chlor je bezpečně používaný desinfekční prostředek k úpravě vody. Spolehlivě z vody odstraňuje všechny viry a bakterie. Jeho přítomnost však negativně ovlivňuje chuť a vzhled vody. Aktivní uhlík obsažený ve výměnném filtru redukuje množství chlóru ve vodě na naprosté minimum.

Ovlivňuje chlor pouze chuť vody?

Ne, chlor je použit ve vodohospodářství především pro odstranění bakterií a virů z vody. Bohužel reakcí chloru s bakteriemi nebo viry mohou vznikat chlorované uhlovodíky, které mohou způsobovat zdravotní problémy. Naše filtry tyto látky redukují na naprosté minimum.

Filtrace vody

Co jsou to chlorované uhlovodíky? Jsou nebezpečné?

Ano, chlorované uhlovodíky jsou nebezpečné. Chlor, který je použit pro zničení bakterií a virů ve vodě s těmito organickými látkami reaguje a vznikají například trihalometany. Trihalometany jsou karcinogení.

Proč jsou důležité certifikáty o zdravotní nezávadnosti, sériové číslo každého výrobku, sterilizace atd.?

Výměnný filtr je technický výrobek, který je používán v potravinářství - musí proto splňovat ta nejpřísnější hygienická kritéria. Sterilizace je jedním z nich. Vyvarujte se používání podobných produktů bez platných certifikátů. Vždy před nákupem požadujte certifikáty kvality k nahlédnutí.

Proč je důležité snížit na minimum obsah těžkých kovů ve vodě?

Během toku vody v kovovém potrubí, dochází k uvolňování některých nežádoucích těžkých kovů jako je zinek, olovo, měď, rtuť, hliník atd. Je široce vědecky zdokumentována škodlivost (toxicita) těchto prvků na lidský organismus, proto je důležité snížit jejich přítomnost ve vodě na minimum.

Co je to pryskyřice iontoměniče?

Molekuly pryskyřice reagují spolu s ionty vody a důsledkem je odstranění dočasné tvrdosti, která negativně ovlivňuje chuť vody a vede k ukládání vodního kamene v řadě domácích spotřebičů. Tímto způsobem jsou z vody také významně redukovány těžké kovy (měď, olovo, zinek, rtuť, hliník, atd.).

Proč je dobré používat filtrovanou vodu na vaření?

Test vaření s filtrovanou a běžnou vodou z vodovodu ukázal markantní rozdíly při přípravě mnoha vařených potravin. Rozdíly byly obzvláště velké při použití velmi tvrdé vody. Rozdíly lze poznat na barvě, chuti, vůni a struktuře jídla. Potraviny jsou pak mnohem chutnější.

Proč se na hladině čaje tvoří povlak?

Při vaření vody obsahující dočasnou tvrdost vzniká křída. Křída absorbuje extrakty z čaje, tyto extrakty způsobují změnu barvy a jsou příčinou špatného vzhledu a nahořklé chuti. Díky filtraci vody je čaj čirý a chuť výraznější.

povlak na čaji

Pošlete článek známému