Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Jak filtrovat pitnou vodu

12.07.2023

Voda je životně důležitá pro všechny a správný pitný režim je nejpodstatnější složkou naší výživy. Zdravá voda ovšem není takovou samozřejmostí, jak by se mohlo zdát. Pitná voda z kohoutku nemusí být vždy čistá a zdravotně nezávadná. Filtrační konvice, filtrační lahve, filtrační karafy nebo filtry na vodovodní kohoutek představují to nejlepší řešení pro všechny, kteří si chtějí být jisti, že oni i jejich rodina dostávají to nejlepší.

Proč byste měli o filtraci vody uvažovat?

Domácí filtrace pitné vody je nejspolehlivějším způsobem, jak zbavit vodu všech nežádoucích látek. I obyčejná voda z kohoutku může obsahovat řadu složek, které vašemu tělu nesvědčí. Pitná voda totiž může obsahovat řadu těžkých kovů, chloru, vodní kámen a v neposlední řadě i nebezpečné mikroplasty. Filtrováním vody nejen odstraníte nežádoucí látky, ale zbavíte se i nepříjemné pachuti. Výsledkem bude lahodná a křišťálově čistá voda bez zápachu.

Skvělá volba pro zdraví i peněženku

Filtrování vody z kohoutku se vám vyplatí hned několikrát. Ušetříte si „tahání“ plastových lahví z obchodu, ulevíte své peněžence a výrazně snížíte objem odpadu, který vaše domácnost nebo kancelář produkuje. Na objem vody, který dokáže přefiltrovat jedna filtrační patrona, připadá při používání PET lahví až o 97 % plastového odpadu více než při likvidaci jedné patrony. A to už je pořádný důvod, proč říct době plastové sbohem.

Filtrace – vyberte si ten nejlepší způsob

Chcete čistou vodu jen pro osobní potřebu či rovnou pro celou kancelář? Nebo snad hledáte takovou lahev, která bude zároveň designovým doplňkem? Ve svých představách se už omezovat nemusíte. Doby, kdy byla na výběr pouze jedna značka filtračních konvic jsou dávno pryč. Italská LAICA nabízí hned několik způsobů filtrace pitné vody:

 • Filtrační konvice – svým objemem jsou skvělé do domácnosti, v XXL velikostech třeba i pro celou kancelář.
 • Filtrační lahve – na výlet, na cvičení nebo do práce. Cestovní filtrační lahev využijete každý den. Vejde se do batohu i kabelky a filtruje vodu 24/7.
 • Filtrační karafy – designové, praktické a efektní. Domácí filtrace vody může přinášet výsledky, ale zároveň vypadat skvěle.
 • Filtry na kohoutky – skvělá, chutná filtrovaná voda přímo z kohoutku. Bez čekání, kdykoliv a v jakémkoliv množství.

Jak vybrat správný filtr?

Každá konvice, karafa i lahev má filtrační patronu, kterou je jednou za čas potřeba vyměnit. LAICA vyrábí hned několik typů filtrů do filtračních konvic. Na rozdíl od jiných výrobců vyrábí i filtry, které vodu nejen čistí, ale dodávají jí i prospěšné látky. Můžete tak například doplnit magnezium, minerály nebo upravovat kvalitu podle lokality. Máte problém s dusičnany v pitné vodě, bojujete s výskytem bakterií? Vyberte si optimální způsob filtrace pitné vody. Pokročilé filtry dokonce dokáží vodu zbavit i mikroplastů. Mikroplasty v pitné vodě představují problém, se kterým se potýká celý svět. LAICA jako první představila unikátní filtr, který dokáže zachytit až 99,999 % mikroplastů z kohoutkové vody.

Filtry a příslušenství

Součástí každé filtrační lahve, konvice nebo karafy je patentovaný uhlíkový filtr na vodu. Kapacita filtrů na pitnou vodu se pohybuje od 120 až do 150 l vody podle typu filtru. Bateriový filtr na vodu dokonce přefiltruje až 900 l pitné vody.

Co dokážou filtry na vodu odstranit?

 • Nepříjemný zápach nebo pachuť chloru – voda může projít všemi testy kvality, ale přesto má někdy nepříjemné senzorické vlastnosti. Díky filtraci bude opět chutnat jako ze studánky.
 • Mechanické znečištění vody – uhlíkové filtry na vodu nepropustí žádné nečistoty, které se mohou vyskytovat v potrubí
 • Bakteriální nečistoty – v pitné vodě z problematických zdrojů se mohou vyskytovat bakterie nebo mikroby, na které je potřeba použít speciální filtr
 • Mikroplasty – unikátní filtrační technologie dokáže odstranit až 99 % mikroplastů běžně se vyskytujících v pitné vodě

Jaké typy filtrů seženete?

Vždy vybírejte podle typu nádoby, do které budete filtr na vodu umisťovat. Do lahví a karaf patří jednoduchý uhlíkový filtr FAST DISK, který filtruje pitnou vodu okamžitě a jednoznačným benefitem je úspora času a praktičnost. Speciální filtrační patrona Bi-flux se vyrábí hned v několika variantách, aby pokryla vaše individuální potřeby: 

 • Univerzální – pro každodenní pití i využití do spotřebičů
 • Minerální balanc – zachovává rovnováhu minerálů ve vodě
 • Magnezium – zvyšuje koncentraci hořčíku ve vodě
 • Káva & Čaj – udržuje optimální pH vody pro zvýraznění chuti čaje a kávy
 • Proti dusičnanům – zbavuje vodu nebezpečných dusičnanů
 • Proti vodnímu kameni – snižuje tvorbu vodního kamene až o 90 %
 • Alkalická voda – má antioxidační účinky a zlepšuje trávení

Pošlete článek známému