Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Blog

Obrázok ku článku Vytěžte z vakuování maximum! Znáte tyhle funkce moderních vakuovaček?

Vytěžte z vakuování maximum! Znáte tyhle funkce moderních vakuovaček?

Vakuování potravin je nejen efektivní, ale zejména ekonomické. Dokáže totiž žádaným způsobem prodloužit životnost potravin a ve finále tak šetří nejen váš čas, ale zejména finanční prostředky, lidské zdroje a životní prostředí. Pokud přemýšlíte o pořízení praktické vakuovačky nebo rovnou celého vakuovacího systému, ověřte, jakými funkcemi vybraný přístroj disponuje. Některé vakuovačky totiž zvládnou více, než se na první pohled zdá.

06.10.2021

Vendula Vrablová

Obrázok ku článku Vakuování pro začátečníky: Víte, co všechno umí moderní vakuovačky?

Vakuování pro začátečníky: Víte, co všechno umí moderní vakuovačky?

Dnešním článkem pokračujeme v sérii o vakuování – procesu, který umožní uchovat potraviny déle čerstvé a chutné. Ačkoli si vakuovačky a vakuovací systémy řada z nás spojuje spíše s většími restauračními provozy, ve skutečnosti se tihle praktičtí pomocníci stále častěji objevují i v moderních domácnostech, kde šetří čas, ale především peníze. Co všechno vakuovačky umí? Čtěte dál a dozvíte se to!

26.09.2021

Vendula Vrablová

Obrázok ku článku 5 životných situací, při kterých byste měli zvážit filtraci vody

5 životných situací, při kterých byste měli zvážit filtraci vody

O filtraci vody jste už pravděpodobně slyšeli v souvislosti s ochranou životního prostředí nebo finanční úsporou. V životě každého z nás ale nastanou situace, kdy je potřeba na kvalitu a bezpečnost vody myslet mnohem intenzivněji. Jít může třeba o očekávaný přírůstek do rodiny nebo třeba cestování do zahraničí. Tohle je pět životních situací, při kterých byste měli filtraci vody doopravdy zvážit.

20.09.2021

Vendula Vrablová

Obrázok ku článku Inhalování pro začátečníky: První pomoc při problémech nejasného původu

Inhalování pro začátečníky: První pomoc při problémech nejasného původu

V předchozím článku z našeho seriálu „Inhalování pro začátečníky“ jsme si popsali, co všechno pravidelná inhalace zvládne a kdy bychom ji měli zařadit do našeho denního harmonogramu. V dnešním pokračování si naopak prozradíme, že inhalace umí pomoci i s dýchacími nebo kožními problémy nejasného původu.

19.05.2021

Tereza Vidimová

Obrázok ku článku Antikoncepce a léky v pitné vodě. Máme se jich bát?

Antikoncepce a léky v pitné vodě. Máme se jich bát?

Možná jste v médiích nedávno vyslechli rozhovor švýcarského odborníka na kvalitu Matthiase Menda. Mluvil v něm o tom, že zdroje vody na naší planetě jsou značně omezené. A voda, kterou dennodenně pijeme, už byla minimálně jednou použita. Třeba jinde a někým jiným.

22.03.2021

Tereza Vidimová

Obrázok ku článku První příznaky Covid 19 odhalí i oxymetr

První příznaky Covid 19 odhalí i oxymetr

Na začátku si řekněme jak Vám může pomoci pulsní oxymetr, proč, jak a kdy ho používat, hlavně ve spojitosti s onemocněním Covid-19.

15.03.2021

Jozef Temiak

Obrázok ku článku Vakuování pro začátečníky: Plytváte potravinami? Zjistěte to!

Vakuování pro začátečníky: Plytváte potravinami? Zjistěte to!

Věděli jste, že průměrný Čech vyhodí ročně přibližně 200 kilo potravin? Že vizuálně nepřitažlivé potraviny se do našich obchodů ani nedostanou a že plýtvání začíná už při pěstování? Potraviny musí zvládnout dlouhou a náročnou cestu k tomu, aby se dostali až k vám domů. A mnoho z nich se dokonce nikdy nespotřebuje. Jaké jsou statistiky a co můžete udělat pro jejich záchranu?

27.02.2021

Veronika Zvadova

Obrázok ku článku "Nárazové" nákupy potravin mohou ušetřit čas i peníze

"Nárazové" nákupy potravin mohou ušetřit čas i peníze

Dnešní doba nás nutí více přemýšlet nad tím, co vlastně potřebujeme a bez čeho se překvapivě obejdeme delší dobu. Jednou z věcí, bez které bychom ale nepřežili je potrava. Do obchodů nás proto nejčastěji vyžene hlad. Často však nakupujeme v nevhodné chvíli (když jsme hladoví) nebo impulsivně (necháme se zlákat akcemi, novinkami a "výhodnými" baleními). Jak to tedy udělat, abychom nepodléhali "nákupní horečce", zůstaly nohama pevně na zemi a ušetřili čas i peníze? Čtěte dál.

20.02.2021

Veronika Zvadova

Obrázok ku článku PET lahve = ekologická katastrofa

PET lahve = ekologická katastrofa

Příběh PET lahví v České republice začal v 90. letech, kdy se se začaly plnit limonádami a později minerálními vodami. V roce 1999 byl nárůst PET lahví v oběhu tak strmý, že nakonec vedl ke zhroucení zálohového systému na výkup skleněných lahví minerálních vod. PET lahve tak odsunuly ty skleněné do ústraní.

03.08.2020

Lenka Mahútová

Obrázok ku článku Pitný režim u dětí

Pitný režim u dětí

Generace našich rodičů si jistě vzpomene, že za jejich mládí se o pitném režimu tolik nemluvilo. Pilo se prostě ve chvíli, kdy člověka přepadla žízeň nebo tehdy, když si zkrátka vzpomněl a měl pauzu mezi hrami s vrstevníky. Dnes se pitnému režimu přikládá daleko důležitější význam. A to zvlášť u dětí a školáků. Víte, kolik tekutin by měl vypít kojenec, kolik vody je dobré pro batole a jak by měl vypadat pitný režim školáka? Prozradíme na následujících řádcích.

20.07.2020

Vendula Vrablová

Obrázok ku článku Když přijde žízeň, je už pozdě. Jaké jsou příznaky dehydratace?

Když přijde žízeň, je už pozdě. Jaké jsou příznaky dehydratace?

Člověk vydrží bez jídla i několik týdnů. Bez vody ale jen pár dnů. Tahle životadárná tekutina náš život totiž ovlivňuje víc, než se na první pohled zdá. Denně umírají miliony lidí na podvýživu a dehydrataci, což je informace, které se v západním světě snad ani nechce věřit.

17.07.2020

Vendula Vrablová

Obrázok ku článku Nedostatečný pitný režim ovlivňuje váš výkon víc, než si myslíte. Co s tím?

Nedostatečný pitný režim ovlivňuje váš výkon víc, než si myslíte. Co s tím?

Voda hraje v našem životě nezastupitelnou a nenahraditelnou roli. Bez téhle životadárné tekutiny zkrátka nedokážeme žít ani fungovat. Věděli jste ale, že její přijaté množství může zlepšit duševní i fyzické zdraví? Dostatečný příjem tekutin navíc stimuluje mozek, který tak zvládá zpracovávat i ty nejnáročnější úkoly. Je proto důležité nezapomínat na pitný režim nejen doma, ale především v práci.

10.07.2020

Vendula Vrablová

Obrázok ku článku Souboj titánů: Filtrační konvice Laica Lucia vs. Laica Predator

Souboj titánů: Filtrační konvice Laica Lucia vs. Laica Predator

Která voda je chutnější a zdravější? Ta z kohoutku nebo balená? Jasno v tom má švýcarský vědec Matthias Mend, který v jednom rozhlasovém pořadu upozornil na to, že pravidla pro vodu z kohoutku jsou v řadě zemí mnohem přísnější než pravidla pro minerální a balenou vodu. Ta může být navíc znehodnocena špatným skladováním nebo nevhodným umístěním. Nikdy taky nevíme, jak starou vodu ve skutečnosti pijeme a kde všude se „povalovala“ před tím, než se dostala do našich skleniček.

22.06.2020

Vendula Vrablová

Obrázok ku článku Jaká čistá je ve skutečnosti "čistá" voda?

Jaká čistá je ve skutečnosti "čistá" voda?

Zamysleli jste se někdy nad tím, proč kohoutkovou vodu nazýváme "čistá" voda? Je to proto, že je opravdu čistá nebo balená, neochucená či kohoutková? Jaké tajemství v sobě tato životodárná tekutina skrývá? Odpovědí na tuto otázku a dalšími zajímavými fakty o vodě se zabýval švýcarský "Bůh vody" Matthias Mend.

15.06.2020

Veronika Zvadova

Obrázok ku článku Jak jsme u nás doma začali používat filtrační konvici Laica

Jak jsme u nás doma začali používat filtrační konvici Laica

Ahoj, já jsem Lucka a jako blogerka pro vás moc ráda píši články. Tentokrát jsme celá rodina testovali filtrační konvici značky Laica. Když mi konvice přišla, upřímně jsem si říkala, zda ji vůbec využiji, vždyť my máme vcelku dobrou vodu, no tak to byla hloupá myšlenka a omyl!

08.06.2020

Lucie Vacková