Souboj titánů: Filtrační konvice Laica Lucia vs. Laica Predator

Která voda je chutnější a zdravější? Ta z kohoutku nebo balená? Jasno v tom má švýcarský vědec Matthias Mend, který v jednom rozhlasovém pořadu upozornil na to, že pravidla pro vodu z kohoutku jsou v řadě zemí mnohem přísnější než pravidla pro minerální a balenou vodu. Ta může být navíc znehodnocena špatným skladováním nebo nevhodným umístěním. Nikdy taky nevíme, jak starou vodu ve skutečnosti pijeme a kde všude se „povalovala“ před tím, než se dostala do našich skleniček.
Laica Lucia & Laica Predator

Když kohoutová voda nechutná…
Přiznávám dobrovolně a bez mučení, že nepatřím mezi nadšené konzumenty kohoutkové vody. A to proto, že žiji v místě, kde je voda velice tvrdá a značně upravovaná, což má za následek její typický chlorovaný zápach a nepříjemnou pachuť. Přílišná tvrdost navíc negativně ovlivňuje životnost spotřebičů (kávovarů, varných konvic, žehliček apod.), na kterých se usazuje vodní kámen snižující energetickou účinnost.

Když se mi tak do ruky dostaly dvě filtrační konvice Laica, dlouho jsem neváhala a pustila se do jejich testování. Protože jsem s těmito moderními společníky dosud neměla sebemenší zkušenost, nevěděla jsem, co od testování čekat. Výsledky mě ale příjemně překvapily a kvalita i chuť filtrované vody dokonce předčila moje očekávání.
Laica v sobě italské kořeny nezapře

Testovanými filtračními konvicemi byla Lucia a Predator od italského výrobce Laica. To, že jde o italské výrobky, vás napadne hned po otevření krabice. Útlé tělo a typický zaoblený design dělá z filtračních konvic tohoto výrobce designovou vychytávku, která se skvěle hodí do moderní i rustikálně zařízené kuchyně, na poradu i slavnostně prostřený stůl.

Laica Lucia & Laica Predator

Lucia láká na štíhlé tělo i designový vzhled
První zmíněná filtrační konvice Laica Lucia patří do střední řady konvic s vynikajícím poměrem mezi cenou a kvalitou. Vrchní část konvice je černá, barvu její rukojeti a indikátoru si pak můžete zvolit s ohledem na zařízení a styl kuchyně nebo kanceláře z pěti atraktivních barevných kombinací (červená, zlatá, fialová, modrá nebo zelená).
Konvice dokáže najednou přefiltrovat až 1,2 litru vody. Výrobce ale už nepíše, za jak dlouho. Proto jsem Luciu podrobila prvnímu testu. Okolo filtračních konvic totiž panuje řada více či méně úsměvných mýtů. Jedním z nich je i to, že přefiltrování vody trvá příliš dlouho. Abych tuhle informaci ověřila, případně vyvrátila, vzala jsme si na pomoc stopky a dala se do testování.

Díky Bi-Flux filtrům, jejichž účinnost byla podložena náročným testováním a řadou certifikátů, je přefiltrovaná voda o 30 % kvalitnější, než v případě jiných filtrů. Není to ale hned. Na dvanáct set mililitrů životadárné tekutiny si musíte počkat zhruba dvě a půl minuty (přesně jde o 153 sekund ). Rozhodně tak nejde o dobu, kterou byste čisté a chutné vodě nemohli věnovat. A taková po přefiltrování opravdu je! Žádný chlorový zápach ani zakalení.

Laica Predator si poradí s bakteriemi i zakalením
Druhým testovaným výrobkem byla konvice Laica Predator, které jsme už věnovali jeden z dřívějších „testovacích“ článků. Ani v tomhle testu nepropadla a naopak potvrdila svoje kvality. Doba nutná k přefiltrování vody je sice delší (konkrétně jde o 4:27 min- 2 l), voda je ale ještě o chlup chutnější, než v případě výše uvedené konvice Laica Lucia. Navíc na jedno naplnění zvládne Laica Predator přefiltrovat až dva litry vody!

Oproti své starší „sestře“ je Laica Predator kromě běžných Bi-Flux filtrů vybavená i Germ-Stop filtrem, který využívá speciální technologii redukující až 99,999 % bakterií obsažených ve vodě a eliminuje zakalení. Druhé zmíněné se nám potvrdilo při testu se zakalenou a neodpuštěnou vodou. Po přefiltrování byla voda zcela čistá, průzračná a bez nežádoucího zabarvení i zákalu.

Menší nevýhodu spatřuji v umístění plnícího otvoru, který se nachází hned u rukojeti konvice, nikoli až za indikátorem, jako je tomu například u konvice Lucia. Při plnění vodou se mi s ní proto manipulovalo maličko hůře, než u její předchůdkyně Laica Lucia.

To je však jen zanedbatelná „vada na kráse“, která by vás rozhodně neměla od nákupu „predátorky,“ jak jí dnes už doma familiárně přezdíváme, odradit. Když se rozhodnete dát ji šanci, odměnou vám bude vždy chutná a čistá voda bez ohledu na její kvalitu a úpravu.

Související produkty

Pošlete článek známému