Jak jsme u nás doma začali používat filtrační konvici Laica

Lucie Vacková

08.06.2020

Ahoj, já jsem Lucka a jako blogerka pro vás moc ráda píši články. Tentokrát jsme celá rodina testovali filtrační konvici značky Laica. Když mi konvice přišla, upřímně jsem si říkala, zda ji vůbec využiji, vždyť my máme vcelku dobrou vodu, no tak to byla hloupá myšlenka a omyl!
Konvici jsem připravila k použití, kdy je poprvé nutné nechat filtr 15 minut ve vodě a následně vodu 3x přefiltrovat a vylít. To jen poprvé, pak už stačí vždy vodu jen natočit. Natočila jsem tedy kohoutkovou vodu, která se během 3 minut přeměnila na 1,2L přefiltrované vody. Když jsem ji ochutnala, byl to doslova wow efekt, nechápala jsem, že voda z kohoutku, která mi vždy tak chutnala, může být ještě mnohem lepší.

Postupně jsem přefiltrovanou vodu začala používat ne jenom k pití. První spotřebič, kde jsem začala používat přefiltrovanou vodu, byla rychlovarná konvice. Popravdě mě nebavilo neustále rychlovarnou konvici odvápňovat. Jak jsem jí vyčistila, už po pár dnech měla nános vodního kamene, jak kdybych jí nečistila vůbec a uvolněný kámen se vléval do kávy, která pak vážně nebyla dobrá. Konvici jsem předtím odvápnila, pak jsem ji naplnila a postupně dolévala. Ze začátku jsem se trošku bála, abych nezapomínala dávat vodu přefiltrovanou, ale vůbec to nebyl problém, automaticky jsem každý den dolévala z Laicy.

Laica J35

Po velice aktivním měsíčním používání Laicy vám můžu s klidem a rukou na srdci sdělit a to teda zírám i já, že v rychlovarné konvici není ani náznak vodního kamene, či jiných usazenin, dno je krásně průzračné, stejně tak voda ve skleničce, která konečně není cítit po chlóru. Navíc filtr Bi-flux odstraní také těžké kovy, jako jsou olovo, zinek a měď, některé herbicidy a pesticidy.

Dále jsem jí začala používat na veškeré vaření a také do kapslového kávovaru, protože i tam v části na vodu bývala nevzhledná ryska od vodního kamene. I vaše spotřebiče si zaslouží filtrovanou vodu, protože ušetříte za prostředky, kterými se musíte zbavovat vodního kamene, ale také spotřebičům prodloužíte životnost a ušetříte na opravách.

Laica J35

Laica se stala součástí naší domácnosti a už bych jí nedala z ruky. Co mě mrzí je, že jsme jí nepořídili už dávno, protože i pro Nikolku, které jsou pouze 2 roky, je vhodná k pití nebo pro přípravu dětských pokrmů. Co velice oceňuji je, že nemusím tahat balenou vodu z obchodu, tím si šetřím čas, námahu, peníze, ale hlavně šetřím životní prostředí a nezatěžuji ho tak zbytečnými plasty. Když mám chuť na sodovku či limonádu, používám výrobník sody, do kterého samozřejmě dávám opět přefiltrovanou vodu.

Co mě velice mile potěšilo je krásný design, lehce oranžová konvice je průhledná a tak jsem mohla sledovat proces filtrace, přefiltrování vody trvá asi 3 minutky. Konvice je velmi praktická, nemusela jsem otevírat žádné víko, pouze jsem do otvoru natočila vodu z kohoutku a ten se po natočení zase zaklapl. Čistění je pak také naprosto jednoduché, všechny části jsou odnímatelné, pouze jsem dala na stranu filtr, indikátor a veškeré části myla klasickými mycími prostředky. Konvice je úzká a lze ji tak skvěle uskladnit do lednice, což je velké plus hlavně v létě, když se chcete osvěžit, já používala vodu spíše odstátou, ale občas i chlazenou. Na víku jsem si jednoduše nastavila indikátor stavu filtru, což znamená, že jsem nastavila měsíc a týden, kdy jsem začala filtr používat, věděla jsem tak pak přesně, kdy je čas filtr vyměnit.  

Laica J35

Z názvů nemusí být patrné, že se jedná o výrobek z Itálie, ale opravdu se nemusíte bát žádné ,,Made in China‘‘ Laica a i filtry Bi-Flux je podložená mnohými certifikacemi významných nezávislých laboratoří z celého světa.

Laica šetří peníze
Ptáte se jak? Tak si dáme trošku matematiky, ale nebojte se, tento příklad pochopí každý.

Filtrační konvice + 1ks filtru stojí krásných 599,-Kč a vyfiltruje až 150L vody + přičteme spotřebu vody, která při tomto objemu představuje zanedbatelný náklad.

Laica J35

Balená voda a to počítám tu levnější, stojí cca 10,-Kč za 1,5L.

Tedy, když koupíte 100 PET lahví po 1,5L balené vody za měsíc, což je pro představu asi 17 kartonů po 6 balených vodách, bude vás voda stát 1000,-Kč.

A tady se dostávám k tomu, že filtrační konvice už vám za první měsíc ušetří 401,-Kč a následné měsíce ještě více, protože pak už pouze dokupujete filtr, který vyjde na 150,-Kč a někdy i méně.

Za mě se Laica stala členem naší rodiny, kterou naprosto maximálně využíváme každý den.

Pokud jste článek dočetli do konce, budu ráda za jakoukoliv zpětnou vazbu či reakci, případně pokud máte nějaké dotazy ohledně filtrační konvice či filtru, můžete se na mě obrátit na Instagramu, kde mě najdete jako zivot_je_nicoolka, kde jsem vám plně k dispozici.

Pošlete článek známému