118 miliard galonů balené vody ročněWebová stránka TappWater zverejnila štatistiku z roku 20018, podľa ktorej sa na svete vypije 100 bilionů galonů balené vody ročně, což představuje jeden milión plastových lahví použitých každou minutu. I přes různé aktivity zaměřené na snížení plastového odpadu, se očekává, že spotřeba balené vody bude nadále růst a do roku 2022 dosáhne objem až 118 miliard galonů ročně. Důsledkem toho jsou biliony plastových lahví plovoucích v oceánech a znečišťujících přírodní zdroje, které slouží k přežití nás všech. Na tento "trend" doplácejí nejen oceány ale i naše kohoutková voda.
Problém "virtuální vody"Podle slov Matthiase Menda je voda to nejcennější, co na této planetě máme a lidé si neuvědomují, že voda, kterou pijeme (ať už balená nebo kohoutková) pochází z jedné a té samé planety a ze stejné půdy jako veškerá voda na Zemi. Množství vody na naší planetě je stejné už miliony let. Použitá voda se k nám tedy vrací v cyklech a je velmi pravděpodobné, že jsme ji všechnu už alespoň jednou nějakým způsobem použili. Proto je třeba zamyslet se nad tím, jak ji využíváme a znečišťujeme. K slovu se dostává i "virtuální voda", tedy ta, která je nezbytná na výrobu produktů s nimiž přicházíme do styku na denní bázi. Věděli jste, že například na výrobu vašich džínsů bylo použito 5000 litrů vody? Podobně je na tom i avokádo, čokoláda či mléko. To vše ovlivňuje kvalitu vody, kterou pijeme.
Kohoutková voda podléhá přísnějším pravidlůmPokud jste i vy zastáncem balené vody a domov ji "vláčíte" na litry, měli byste vědět, že voda v láhvi je stojatá voda, nehýbe a my nevíme, zda byla láhev naplněna před měsícem nebo před rokem. Navíc lahve jsou při transportu (někdy i po něm) vystavované teplotním změnám. Někdy se z chladné a tmavé místnosti dostanou na přímé slunce, kdy se do vody mohou začít uvolňovat různé chemické částice ovlivňující správné fungování našeho organismu. A jak je na tom voda z kohoutku?
Podle Menda je kohoutková voda v Evropě prokazatelně kvalitnější než balená voda. Důvodem jsou přísnější kritéria nastaveny na její testování. Sledování chemického složení v kohoutkové vodě je mnohem důslednější než u balené vody z jednoduchého dôvodu- podle zákona často není nutné testovat vodu v balených lahvích. Taktéž kvalita a cena balené vody je častokrát horší než při kohoutkové vodě. Nemluvě o výše zmíněných ekologických dopadech.
Problémem kohoutkové vody je však chlór, který je jedem pro naše buňky. Kromě toho voda s vysokým obsahem chloru nejen že nevypadá dobře, ale i její chuť je vždy jiná v závislosti na prostředí ze kterého pochází. Podle Menda je množství chloru povoleného v pitné vodě v USA vyšší než je povoleno v plaveckých bazénech ve Švýcarsku. Kohoutková voda však obsahuje i množství minerálů, které jsou potřebné pro správné fungování našeho organismu. Naštěstí existuje řešení, jak zachovat svěží chuť vody na jakou jsme zvyklí, mít ji stále po ruce a přitom neukrátit naše tělo o potřebnou dávku minerálů obsažených v kohoutkové vodě.
S Flow'n go pijete zdravě a ekologickyJistě nám dáte za pravdu, že pití většího množství kohoutkové vody je cesta, kterou bychom se měli všichni ubírat, pokud chceme ochránit to nejcennější, co na této planetě máme. Filtrační láhev Flow'n go přichází s řešením hned pro několik výše zmíněných problémů. Její přednosti spočívají v opakovaném využití láhve, v odstranění nebezpečného chloru při zachování potřebných minerálů a v stabilizováni chuti kohoutkové vody. Filtrování vody zabezpečuje FAST-DISK filtr vložen do uzávěru láhve, takže voda je přefiltrovaná okamžitě při nalévání, což výrazně šetří váš čas. Filtrační láhev Flow'n go je důkazem toho, že osobní pitný režim nemusí být strašákem pro naši planetu ani pro naše zdraví.