Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Proč filtrovat vodu?

Pitný režim je během léta jedním z nejskloňovanějších pojmů. A nikoho asi nepřekvapí, že tou pro naše tělo vůbec nejpřirozenější tekutinou je obyčejná voda. Její kvalita se ale napříč republikou různí. Zatímco někde teče z kohoutku voda, která je svou kvalitou podobná té kojenecké, jinde mohou mít její konzumenti problém s typickým chlorovým zápachem nebo nepříjemnou pachutí. Nejen s ní si poradí filtrační konvice Laica.

Lepší chuť  

Filtrační konvice Laica jsou vybaveny speciálními uhlíkovými Bi-flux filtry, které se mohou pochlubit pětistupňovou filtrací. Proč výrobce zvolil právě uhlík? Důvodů je hned několik. Uhlík totiž dokáže z vody odstranit nežádoucí látky, které ovlivňují její chuť, vzhled a vůni. To díky svým čisticím a absorpčním schopnostem. Díky této vlastnosti zvládne jeden Bi-flux filtr přefiltrovat až 150 litrů vody.

Bez nežádoucích látek a mikroplastů

Lepší chuť, vzhled a vůni vody přefiltrované konvicí Laica potvrdily testy tisíců uživatelů napříč kontinenty. Několik z nich jsme absolvovali také v redakci, proto můžeme objektivně tvrdit, že voda z filtrační konvice je mnohem chutnější, než ta, která neprojde procesem filtrace, a natočíte si ji do sklenice přímo z kohoutku. Opět za to může filtr, který vodu zbavuje přebytečného chloru, vodního kamene, mědi, olova, zinku i případných pesticidů a herbicidů.

Domácí filtrace vody

Je oproti kupované vodě 15x levnější

Věděli jste, že litr kupované vody v PET lahvi je zhruba 200x dražší, než voda natočená z kohoutku? Pokud bychom k ní připočítali náklady na filtraci (pořízení filtrační konvice, dokoupení a výměnu filtrů), pak zjistíme, že litr přefiltrované vody bude stát zhruba čtyřicet haléřů, což je pořád 15x méně, než v případě balené vody přinesené z obchodu, u které navíc neznáme stáří, kvalitu ani způsob skladování. O ekologické stránce ani nemluvě.

Prodlužuje životnost spotřebičů

Vodní kámen, to je prevít. Varným konvicím, kávovarům, ale třeba i žehličkám dokáže nepěkně zavařit. Pokud zmíněné spotřebiče pravidelně nečistíme (a že je to pořádná otrava), může vodní kámen zkrátit jejich životnost. I v takovém případě se ale dostávají ke slovu filtrační konvice, které z vody vodní kámen odstraňují a tím prodlužují životnost našich spotřebičů.

Pošlete článek známému