Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

(Budoucí) maminky pozor! Nepodceňujte kvalitu pitné vody.

O pitném režimu jako takovém se toho namluvilo a popsalo mnoho. Dnes se však zaměříme na novopečené maminky a „těhulky“, které by si během svých prvních mateřských povinností měli najít čas i na správnou životosprávu. Ke správné životosprávě patří i kvalitní pitný režim.

Tělo potřebuje vodu. A nejen to vaše.

(Ne)dostatečný příjem tekutin v těhotenství má vliv na tvorbu plodové vody, detoxikaci, přenos živin a mnoho dalšího. Pravidelným a kvalitním pitným režimem dokážete: 

  1. Zmírnit nevolnost
  2. Potlačit otok
  3. Vyhnout se dehydrataci
  4. Vyhnout se infekcím močových cest
  5. Normalizovat krevní tlak
  6. Zmírnit vyčerpanost a bolesti hlavy
  7. Zabránit předčasnému porodu 

 A pokud je už váš poklad nějaký ten den s vámi, ujistěte se, že vypijete cca 2-3 l kvalitních tekutin denně. Pomůže vám to zvládnout náročné počáteční období a rovněž se zvýší produkce mateřského mléka.

Co pít a čemu se vyhnout?

Během těhotenství a v laktačním období byste měli pít hlavně čistou vodu, nesycené minerálky, ovocné čaje (ideálně bezkofeinové) či ředěné ovocné šťávy. Vyloučit byste měli hlavně sycené minerální vody, minerálky s vysokým obsahem sodíku, alkoholické nápoje, nápoje s obsahem kofeinu a přeslazené nápoje.

Kvalitní čistou vodu zajistí Laica

O tom, že nejzdravější volbou při dodržování zdravého a kvalitního pitného režimu je čistá voda, není pochyb. Při přechodu na pití většího množství čisté vody vás však mohou zaskočit několik menší "překážky". Odradit vás může nesprávná teplota vody, chuť či nedostupnost (vodu nemáte vždy "po ruce"). Naštěstí dnes existuje několik zařízení, které vám pomohou zlepšit kvalitu vašeho pitného režimu.

Stolní karafa nebo sportovní láhev?

Italská společnost Laica uvedla na trh několik produktů v oblasti zdravého pitného režimu. Jejich prvotinou se stala filtrační stolní karafa Flow'n go, která je dostupná ve dvou provedeních - plastová (BPA free) a skleněná. Obě mají pozoruhodnou schopnost odstranit z pitné vody chlor, nebezpečné mikroplasty, zlepšit její chuť a to vše při zachování minerálů (kalcium, magnézium…) potřebných pro správné fungování lidského organismu. To vše zajišťuje filtr FAST-DISK vytvořený z přírodních uhlíkových vláken, který má kapacitu až 120 litrů přefiltrované vody.

Pro aktivní (budoucí) maminky existuje "sportovní" lahev My Laica, kterou si vezmete všude s sebou. Určitě vás potěší i regulovaný a plynulý průtok vody vytékající z náustku, nárazuvzdorný materiál či hermeticky uzavíratelný víčko. Nerezová lahev My Laica disponuje (stejně jako stolní karafa Flow'n go) filtrem FAST-DISK, díky kterému máte vždy s sebou kvalitnou a zdravou vodu, na jakou jste zvyklé.

Kvalitní a čistá voda to je ten nejlepší způsob, jak zůstat zdravá a hydratovaná během těhotenství. 

Pošlete článek známému