Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Jak se zbavit chloru ve vodě? Jde to! S filtrační konvicí Laica

Už delší dobu jsem chtěla začít kupovat vodu balenou. Naše kohoutková voda je opravdu hodně tvrdá a cítit chlórem. Ovšem jsem zastánce ekologie. Doma třídíme odpad a mnoho dalšího. A představa tahání tisíce pet lahví z obchodů mě jak děsila, tak se mi už z oblasti ekologie nelíbila.

Proč je vlastně tak důležité pití vody? Není to jen ukojení pocitu žízně. Voda je pro organismus nesmírně důležitá. Sama na sobě pociťuji při nedostatečném pitném režimu, že mě bolí hlava. Jakmile mě bolí hlava, vím, kde je problém, a utíkám se napít. Někdo by hned bral prášek na bolest hlavy, ale většinou je to první známka dehydratace. Při správném pitném režimu (cca 2,5-3l) budeme mít navíc i zářivější, pružnější, celkově hezčí pleť. Ano je to tak. Stejně tak, jako zaléváme například květiny, aby neuvadly, i my potřebujeme „zalévat“. Dokonce je prokázáno, že při dostatečné hydrataci bude naše pleť vypadat mladší a nebude docházet k předčasnému stárnutí pleti. Zlepší se dokonce i naše paměť a soustředění. Nejen pro naši pleť, ale hlavně pro mozek a všechny ostatní orgány je voda velice důležitá. Jestliže se Vám třeba nejde soustředit na určitý úkol, zkuste se napít sklenice vody a do úkolu se znova pustit. A navíc jako bonus při správném pitném režimu třeba i zhubnete nějaké to kilíčko. Já jsem ten typ, co bych pořád něco mlsala, a tak místo nějaké té pochutiny si vždy zkuste dát sklenku vody. Uvidíte, kila půjdou dolu skoro samy. Někteří lidé si totiž zaměňují pocit žízně s hladem a pořád by jen jedli a jedli. Musíme se zavodňovat.

Filtrační konvice

A teď k samotné filtrační konvici. Filtrační konvice i filtry Bi-Flux se mohou pyšnit certifikacemi významných laboratoří a to z celého světa. Hned ze začátku bych chtěla vyzdvihnout, že filtrační konvice je i veliká designovka. Její krásný tvar zajistí, že se snadno vleze do všech běžných chladniček. Navíc má praktickou ergonomickou rukojeť. Má černé víko a rukojeť si můžete vybrat z 5 barev. A to z modré, zlaté, zelené, červené a fialové barvy. Já konkrétně jsem si vybrala barvu modrou. Každé víko konvice má praktický tzv. QuickFill otvor. Za mě moc praktická věcička, díky které nemusíme doma konvici při každém napouštění vodou otevírat.

S čím vším nám vlastně filtry pomůžou? Nejen, že zbaví kohoutkovou vodu nepříjemné pachutě chlóru. Navíc zbaví vodu nehezkého zakalení, zbaví vodu pesticidů i herbicidů, redukuje těžké kovy, zlepšuje chuť i vůni, redukuje vodní kámen. Ano, s tímto vším nám filtrační konvice LAICA pomůže. Jeden Bi-Flux přefiltruje až 150 l vody. Při kupování vody balené si můžete představit 100 pet lahví s obsahem 1,5 l. Přefiltrování jedné plné nádržky trvá pouze 3 minuty. Díky těmto 3 minutkám získáme 1,2 l vody, chutnější vody.

pitný režim u dětí

Vidím, nebo spíše cítím rozdíl chutě běžné vody z kohoutku a po přefiltrování vody s Bi-Flux? ANO! Nejen za mě, ale i za celou moji rodinu (i komu jsem dala ochutnat, byl-li u nás na návštěvě) si rozdílu všimnul. Dříve jsem se musela do pití vody spíše nutit. Dokonce jsem měla na lednici lísteček a dělala jsem si na něj čárky. 1 čárka - 250 ml vypité vody. Ovšem voda byla pořád tak moc cítit chlórem a já vypila sotva 1 litr vody i přes veškeré mé snažení. Nyní mi nedělá problém vypít okolo 2,5 litrů vody. Všimla jsem si, že i čaj mi více chutná. Dokonce i naší mladší dcerce (11 měsíců) jsem přestala kupovat vodu kojeneckou, balenou. Předtím jsem se jí obyčejnou vodu z kohoutku bála dávat. Malá od té doby vypije mnohem více vody, než dříve. Nyní je voda jednoduše chutnější. Kde jsem navíc dále poznala rozdíl? Rychlovarná konvice. Před použitím vody z filtrační konvice jsem rychlovarnou konvici odvápnila, abych viděla, jestli to bude opravdu fungovat. A ono to opravdu funguje.

Já jsem moc ráda, že mi filtrační konvice přistála doma v kuchyni a už mi tady i zůstane. Jsem moc spokojená.

jak vyčistit vodní kámen v rychlovarné konvici

Na závěr něco málo o společnosti LAICA („lajka“). Rodinná firma, která byla založena roku 1974 v Itálii. Firma se zabývá výrobou produktů zaměřených na vodní filtrační systémy, spotřební zboží a produkty v péči o zdraví. Více než dvacetileté zkušenosti umožnily firmě stát se celosvětovým leaderem v dané oblasti. Laica navíc neustále rozšiřuje svůj sortiment. Důkazem úspěchů jsou tisíce prodaných filtračních konvic a milióny filtrů. A to po celém světě.

Jestli Vás zajímá něco, co jste se v tomto článku nedozvěděli, neváhejte mi napsat na můj Insta profil mama_dvou_princeznicek. Ráda na vše odpovím.

Pošlete článek známému