Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Chytrá a nadčasová: taková je nová aplikace pro filtrační láhve FLOW'N GO

První kontakt s filtrační lahví FLOW'N GO byla velká neznámá. Po zkušenosti s filtračními konvicemi, které jsou oblíbené po celém světě a dokáží s vodou hotové zázraky jsem si nedokázala představit, co víc bychom mohli chtít. Jak se ukázalo, italská společnost LAICA je vždy o krok vpřed a zatím co my si užíváme jejich nejnovější "vychytávky", oni vymýšlejí další inovace. A tak se ke mně dostala i filtrační láhev FLOW'N GO, od které jsem (rozmazlená filtračními konvicemi) očekávala opravdu hodně. Přiznám se však, že aplikace k FAST DISK filtrům (součást filtrační láhve) byla pro mě příjemným překvapením.
Kdo ovládá koho?
Při filtračních konvicích jsem byla zvyklá nastavovat datum výměny filtru manuálně nebo digitálně. Při výměně filtru jsem mechanický indikátor nastavila ručně o čtyři týdny, abych nezapomněla, kdy mám filtr vyměnit. Digitální indikátor byl o něco chytřejší a během celého měsíce ukazoval aktuální stav životnosti filtru. Každý filtr, ať už ten mechanický nebo digitální, bylo třeba sledovat. Vždy, když jsem měla pocit, že jsem na něco zapomněla, utíkala jsem zkontrolovat filtr a později jsem se smířila s faktem, že v těchto výměnách nebudu pravděpodobně nikdy důsledná. Filtrační láhve FLOW'N GO zůstali (pravděpodobně z dizajnérského hlediska) věrné mechanickému indikátoru, ale kromě dizajnu se toho změnilo mnohem víc ...

Laica Flow and Go

Nová doba si žádá nová řešení
Základní změnou byl, samozřejmě, dizajn, způsob využívání filtračního zařízení, druh filtru, jeho funkce a to, na co jsem se osobně nejvíce tešila- chytrá aplikace.

Nový filtr, který se vkládá do filtračních lahví FLOW'N GO je patentovaný společností Laic, má za úkol odstranit z vody nepříjemný a ve vyšších množstvích zdravotně rizikový chlór, díky čemuž je voda nejen čistší a zdravější, ale i chutnější. FAST DISK filtr má však i jednu výjimečnou funkci, a tou je schopnost uchovat ve vodě všechny přirozeně se vyskytující minerály prospěšné pro náš organismus. Nový filtr se ukázal jako účinný při odstraňování chloru z pitné vody. Voda však v různých oblastech obsahuje odlišné množství chlóru, který ovlivňuje i životnost filtru. Pokud je chlóru ve vodě více, filtr se zanese rychleji než když je ho méně a tím se mění i délka jeho životnosti a následné nastavování indikátoru.

Laica Flow and Go

Aplikace ze série: "usnadněte si život"
Na krabici nové filtrační láhve FLOW'N GO jsem spatřila QR kód a text o aplikací, která by měla automaticky vypočítat den výměny filtru a dokonce mě na to upozornit. Tak jsem to tedy vyzkoušela. Stáhla jsem si aplikaci Laica home wellness. Už samotný název mi napověděl, že aplikace je určena pro více zařízení od společnosti LAICA, což mi přijde velmi praktické. Do aplikace si kromě filtračních zařízení mohu přidat i tlakoměr nebo osobní váhu. Do aplikace jsem se zaregistrovala prostřednictvím e-mailové adresy a země. Po potvrzení registrace e-mailem jsem si zvolila možnost filtrace vody a přidala jsem nové zařízení. Já jsem použila QR kód, který jsem do aplikace načetla, ale nové zařízení je možné přidat i manuálně. Každé zařízení mohu v aplikaci pojmenovat, co je super, když se moje rodinka FLOW'N GO v budoucnu rozroste  Ale zpět k procesu. Když je filtr přidán, vyžaduje se nastavení stupně zachlorování vody. Tuto informaci zjistíte buď laickým pohledem, jednoduchým telefonátem do vodáren nebo předáním vzorky vodárnám na akci "Den vody". Aplikace následně vypočítá datum nejbližší výměny na základě stupně zachlorování vody a v den výměny vám pošle notifikaci. Chytré, že?

Laica Flow and Go
Koncept filtračních lahví FLOW'N GO je podle mého názoru vytvořen s ohledem na požadavky dnešní rychlé doby. Dnešní svět inklinuje ke dvěm protichůdným ale zároveň nezbytným modelem způsobu života. Jedním z nich je digitalizace a chytrá řešení, které nám usnadňují každodenní život, odlehčují nás od povinností a dávají nám více času na jiné, důležitější věci a druhým je zvýšený požadavek na péči o životní prostředí a naše zdraví. A v tomto směru se podle mě LAICA trefila přímo do černého.

Pošlete článek známému