Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Co se děje s tělem při alergii a jak vám může pomoct inhalátor?

Podle aktuálních statistik trpí nějakou formou alergie dva miliony Čechů. V Evropě je pak situace ještě horší. Alergik je každý druhý obyvatel EU. Procento osob trpících alergií by mělo i do budoucna stoupat. Z dalších výzkumů dále vyplývá, že 70 % alergiků se kvůli alergii cítí limitováno při každodenních činnostech a 40 % se cítí frustrováno komplikacemi, které jim přináší chronické alergické nemoci. Díky přenosnému inhalátoru tomu však tak být nemusí.

Co se děje s naším tělem při alergii

Alergické onemocnění vzniká nepřiměřenou reakcí organizmu při aktivaci určité skupiny imunoglobulinů při kontaktu se specifickým alergenem. V krvi nám tak začne kolovat zvýšené množství protilátek proti vyvolávajícímu alergenu. A když už jsme u těch alergenů – v současné době jich máme potvrzených více než 500! Mezi základní projevy alergie patří rýma, kýchání, svědění očí, zánět spojivek, kašel, astma, dušnost, vyrážky, ekzém, kopřivka, otoky kůže a sliznic, bolesti břicha, průjmy nebo zvracení. V krajním případě může postižený prodělat anafylaktický šok. Ten nastává ve chvíli, kdy se po kontaktu alergika s alergenem vyvine mnoho alergických příznaků, které vedou ke zhroucení krevního oběhu a kolapsu. Některé případy anafylaktického šoku končí bohužel smrtí.

inhalace

S alergií se dá docela dobře žít

Mnoho alergiků svorně potvrdilo, že se díky alergii cítí frustrovaní a limitovaní v běžném životě. To se ale může změnit, pokud přijmou určitá režimová opatření. Jedním z nich je pořízení kvalitního inhalátoru a pravidelná inhalace. Pokud trpíte alergií na pyly či plísně, inhalujte celoročně a intenzivní inhalaci do svého léčebného programu zařaďte zejména v období topné a pylové sezóny. Ideální je, pokud se v tomto období budete inhalaci věnovat dvakrát, případně i třikrát denně po dobu 10 až 20 minut. Pro komfortní a jednoduchou inhalaci se hodí přenosné inhalátory Laica. Rodinná firma Laica byla založena roku 1974 v Itálii. Už od svého vzniku se specializuje na prodej vodních filtračních systémů, produktů péče o zdraví a spotřebního zboží. Mezi základní pilíře společnosti patří vysoká kvalita produktů, udržitelný rozvoj a důraz na lidská práva. Celosvětová centrála společnosti LAICA je situována v severní Itálii. Prodávané inhalátory vyhovují nejpřísnějším normám EU.

Jaký inhalátor vybrat?

Společnost Laica vyrábí dva druhy inhalátorů. V první řadě jde o inhalátory ultrazvukové, které pracují s vysokofrekvenčním oscilátorem. Jejich největší výhodou je tichý provoz. Jistou nevýhodou pak to, že si nedokáží poradit s hustými nebo olejovými roztoky. Pro tyto případy jsou vhodné inhalátory kompresorové, u kterých je však potřeba počítat s hlučnějším provozem. V sortimentu značky Laica ovšem najdete i inhalátory přizpůsobené speciálně pro použití u menších dětí. Jejich největší předností je tichý provoz, atraktivní barevné provedení a možnost přenášení z jednoho místa na druhé. Dítě tak není nuceno sedět na jednom místě a může se s inhalátorem volně pohybovat. Přenosný inhalátor je napájeny bateriemi (2xAA), což určitě oceníte na cestách. Inhalátor je samozřejmě možné nabíjet také ze sítě. 

Aktuální nabídku všech inhalátorů Laica najdete v našem e-shopu.

jak se zbavit rymy za 3 dni

Pošlete článek známému