Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Domácí inhalace jako způsob relaxace

Ruku na srdce – jak často relaxujete v saunách, spa nebo wellness centrech? Že vás limituje nedostatek času? A co kdybychom vám prozradili, že takový malý domácí wellness můžete absolvovat kdykoli si potřebujete odpočinout, načerpat novou energii nebo dobít baterky? Tolik potřebný relax si užijete s pomocí inovativních inhalátorů Laica.

Aby vás nesemlely každodenní povinnosti

Současná moderní a nesmírně hektická doba nám dává pořádně zabrat! Nekonečný kolotoč povinností, vypjatých situací i stresujících okamžiků na nás rozhodně nemá blahodárný vliv. Proto je potřeba prokládat práci a starosti pravidelným oddychem. Ten můžete absolvovat třeba v lázeňském domě, oblíbeném spa a wellness centru nebo klidně doma při inhalační terapii.

Blahodárné účinky inhalace pro naší mysl 

Inhalace horké páry a éterických olejů má na naše tělo blahodárné účinky. Nejen, že zvlhčuje a ošetřuje dýchací cesty, které tak tolik nevysychají a člověk se tak nepotýká s nepříjemným pocitem sucha, který doprovází různá onemocnění, také jde o nesmírně šetrný prostředek v boji s alergiemi anebo astmatem.  V neposlední řadě ale musíme zmínit také relaxační funkci inhalace, během níž odbouráte nastřádaný stres, vnitřně se zklidníte, utřídíte si myšlenky a načerpáte energii pro nové dny i výzvy. Inhalace olejových emulzí navíc příznivě ovlivňuje psychiku, povzbuzuje a často je využívána při léčbě psychických nebo psychosomatických onemocnění.

jak spravne inhalovat

Jak nám jednotlivé roztoky z bylinek pomáhají?

  • Eukalyptový: Má přirozeně desinfekční účinky, uvolňuje hleny a působí antibakteriálně.
  • Mátový: Hlavní složkou, kterou máta obsahuje, je mentol. Ten uvolňuje dýchací cesty, odstraňuje bolesti a podráždění. Zároveň působí příznivě na naši psychiku.
  • Tymiánový: Působí silně antisepticky a dezinfekčně. Léčí choroby dýchacího ústrojí, nachlazení, angínu nebo bronchitidu.
  • Meduňkový: Zklidňuje nervový systém a je vhodný například při nespavosti. Navíc léčí dýchací ústrojí a pomáhá při migréně.
  • Levandulový: Účinky levandulového roztoku jsou známé již po staletí. Levandule totiž obsahuje látky, které uklidňují naši psychiku a přispívají ke snadnému usínání.
  • Borovicový: Má antiseptické účinky, zvyšuje tvorbu hlenů a usnadňuje vykašlávání. Uvolňuje také dutiny a tím zmírňuje i případné bolesti hlavy.

Pro domácí inhalaci éterických emulzí je potřeba pořídit kompresorový nikoli ultrazvukový inhalátor Laica. Kompresorový inhalátor si totiž s kapalinami a oleji poradí lépe a účinněji, než inhalátor ultrazvukový, který je určen primárně pro rozprašování minerálních, slaných vod a léčiv rozpustných ve vodě.

Inhalujte před spaním a relaxujte

Aby byla inhalace účinná, je potřeba vědět, jak na ni. Inhalujte ideálně několikrát denně. Pokud to váš harmonogram a časové možnosti nedovolí, vyšetřete si čas potřebný pro inhalaci alespoň večer před spaním. Raději se ale vyhněte těžkému a vydatnému jídlu, během inhalace by se vám totiž mohlo udělat nevolno. Ideální je, pokud se uvelebíte do svého oblíbeného křesla a budete držet hlavu vzpřímeně, v jedné ose s páteří a trupem. To proto, aby se dýchací cesty lidově řečeno „otevřely“ a mohla do nich proudit účinná látka.

Inhalační roztoky z bylinek

Osvojte si techniku správného dýchání

Důležité je také osvojit si samotnou techniku správného dýchání. Nejprve se pomalu a zhluboka nadechněte nosem anebo ústy. V této fázi si nechte masku inhalátoru Laica nasazenou. Následně si udělejte krátkou dechovou pauzu. To proto, aby se léčivo usadilo na stěnách dýchacího ústrojí a ihned neodcházelo při výdechu. Dalším krokem je důkladný výdech ústy, po kterém opět následuje krátká dechová pauza. Pamatujte na to, že inhalovat byste měli ideálně 20 – 30 minut. Během inhalace můžete číst oblíbenou knihu, poslouchat hudbu nebo sledovat pořad v televizi. 

Jednoduše tak budete relaxovat kdykoli o to vaše tělo požádá aniž byste museli navštěvovat lázně nebo finančně nákladná wellness centra.

Pošlete článek známému