Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Jak fungují domácí filtrační zařízení na vodu?

Mít v domácnosti trvalý přísun kvalitní vody bez nežádoucích příměsí, je základním přáním každého, kdo se jen trochu zajímá o své zdraví a zdraví své rodiny. Ne každému se ovšem poštěstí, aby mu přímo z kohoutku tekla voda o ideální kvalitě. Jaká alternativa se v takovém případě nabízí. Kupovat balenou vodu je jednak drahé a jednak neekologické. Mnohem lepší je pořídit si nějaké domácí filtrační zařízení.

Proč začít filtrovat domácí pitnou vodu?

Jedním z hlavních důvodů je samozřejmě redukce nežádoucích látek ve vodě, jako jsou těžké kovy, pesticidy, herbicidy, chlór a podobně. Domácí filtry také dokáží změkčit tvrdou vodu a redukovat obsah vodního kamene. To ale není vše! Moderní systémy domácí filtrace navíc dokážou zvýšit koncentraci zdraví prospěšných látek ve vodě. Tato schopnost je přínosná zvláště v případě magnesia, jehož pravidelný přísun lidskému zdraví velmi prospívá. Voda upravená domácími filtry navíc získává lepší chuť, což oceníte při přípravě nápojů a vaření.

Jak tedy zařízení na domácí filtraci fungují?

Nejjednodušším a tedy nejoblíbenějším nástrojem na domácí úpravu vodu jsou filtrační konvice. Vodu z kohoutku jednoduše nalijete do horní části konvice vybavené filtrem. Voda je následně automaticky filtrována a zachycuje se v dolní části, kde je připravena ke konzumaci nebo dalšímu použití.

Filtrace u moderních konvic stojí na kombinaci několika filtračních metod:

  • Iontová výměna pryskyřice – slouží zejména k redukci těžkých kovů a tvrdosti vody. S její pomocí lze ale také navýšit koncentraci prospěšných látek, například magnesia a vápníku
  • Působení aktivního uhlíku – slouží především k redukci chlóru a jeho sloučenin
  • Postříbřením uhlíku - je zabráněno množení mikroorganismů
Domácí filtrace vody

Filtrační konvice LAICA: vrchol vývoje domácí úpravy vody

Všechny výše uvedené prvky filtrace jsou dovedeny k dokonalosti italským výrobcem LAICA, který se výrobou filtračních konvic zabývá již od roku 1974. V oblasti filtrace dokonce tato značka vlastní řadu patentů, které jsou výsledkem vlastního vývoje. Jejich filtry bi-flux například obsahují prvek magnesium active, který zvyšuje koncentraci magnesia ve vodě a udržuje hodnotu pH v ideálních hodnotách.

Proč Laica ? 

Společnost LAICA vyrábí široké portfolio filtračních konvic, které se na první pohled liší tvarem i barvou, což umožňuje každému výběr dle vkusu a stávajícího vybavení kuchyně. Co je ale důležitější, je výběr různých typů filtrů, kterým můžete vaši konvici LAICA vybavit. Můžete si objednat filtry speciálně určené k filtraci vody pro přípravu kávy a čaje, filtry k redukci nitrátů ve vodě, vyrovnání ideální hladiny minerálů a další. Filtrační patrony nicméně vždy provádějí filtraci se stejným postupem:

1. Mechanická předfiltrace
2. Iontová výměna
3. Filtrace aktivním uhlíkem
4. Finální buněčná filtrace
5. Postfiltrace

Pokud chcete žít zdravým životním stylem, měla by být kvalita vody, kterou denně pijete, vaším prvotním zájmem. S filtračními konvicemi LAICA je péče o domácí vodu záležitostí, kterou hravě zvládnete, a voda bude navíc skvěle chutit.

Domácí filtrace vody

Pošlete článek známému