Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Laica Bodytouch tělesný analyzér a mobilní aplikace

Dostali jsme možnost testovat smart digitální tělesný analyzér od značky Laica. A proč že je smart? Disponuje totiž Bluetooth technologií, díky které odešlete údaje o Vaší tělesné hmotnosti, procentu tuku, vody a svalů, hmotnosti kostí v těle a indexech BMI a BMR z váhy snadno do Vašeho mobilního telefonu. Princip je jednoduchý, stáhnete si do mobilu aplikaci Laica Bodytouch (která je dostupná na Android a iOS zdarma), aktivujete Bluetooth ve Vašem mobilu a stoupnete si na váhu.
Laica PS7003

Instalace aplikace proběhla bleskově rychle, appka funguje, jak má, neseká se a nepadá. Ovládání je jednoduché. Na výběr je několik jazyků, bohužel mezi nimi zatím není čeština a slovenština. Ale třeba se to brzy změní. Nicméně vzhledem k malému množství textu a příjemnému uživatelskému rozhraní by neměla být absence češtiny pro většinu uživatelů problém. Můžete si vybrat 4 různé barevné designy. Pro přihlášení stačí vyplnit uživatelské jméno, pohlaví, datum narození a výšku. V jednom smartphonu můžete v aplikaci přidat několik uživatelů. Do analyzéru se uživatelé nijak nezadávají, a tak ho může používat neomezené množství uživatelů. Všechny data posílá váha do aplikace okamžitě, není potřeba žádné složité párování a zpětné odesílání dat. V appce si můžete nastavit cílovou hmotnost a časové období, za které chcete této hmotnosti dosáhnout. Pak Vám appka hlídá, jak daleko jste od vysněné váhy. Také je analyzován ukazatel BMI a informuje Vás, zda jste v normě, či máte nadváhu, obezitu nebo podváhu. Data si můžete prohlížet v grafové i tabulkové podobě. V grafu jsou data zobrazena v denní, týdenní, měsíční a roční agendě.

Laica PS7003

Co se týče samotné váhy, oceňujeme hezký italský design. Displej je opravdu dobře čitelný díky své velikosti, navíc je modře podsvícený. Váhu můžete bez problémů používat i na koberci. Menší nevýhodou bylo, že se displej vypne již po cca 10 sekundách od změření hodnot. Data se však okamžitě odesílají do Vašeho mobilního zařízení, a tak nemusíte mít strach, že byste hodnoty nestihli přečíst. Navíc tím váha i šetří baterie. Aby fungovala správně analýza tělesných hodnot, musíte si na váhu stoupnout bez ponožek a Vaše nohy by měly být dostatečně hydratované. Tento malý nedostatek u lidí trpících suchou pokožkou jde vyřešit snadno s trochou tělového mléka nebo krému. Váha na displeji ukazuje jen tělesnou hmotnost. Všechna ostatní data zobrazíte pouze v aplikaci.  

Laica PS7003

Oproti analyzérům ostatních značek spatřujeme velkou výhodu Laica smart váhy v tom, že přímo do váhy nemusíte přidávat jednotlivé uživatele a zadávat jejich pohlaví, výšku a věk. Nemusíte tak na váze nic složitě nastavovat. Vše probíhá přes aplikaci, kterou může mít každý člen domácností svojí.

Laica PS7003

Výhody:

+ okamžité zobrazení dat v aplikaci
+ několik uživatelů v jedné aplikaci
+ neomezené množství uživatelů na jednu Laica smart váhu
+ nastavení cílové hmotnosti a časového období
+ funguje i na koberci
+ velký podsvícený displej

Nevýhody:
-displej váhy zhasne po cca 10 sekundách
-aplikace zatím není v CZ a SK

Abychom to shrnuli, za nás smart váhu od značky Laica, specialisty na osobní a kuchyňské váhy, rozhodně doporučujeme. V našem sortimentu najdete model v bílé i černé barvě.

Pošlete článek známému