Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Laica Filtr na vodu Fast Disk: Co všechno dokáže?

O pitném režimu se hojně diskutuje už po desetiletí. Tou nejpřirozenější tekutinou pro naše tělo je ale obyčejná voda. A klidně ta kohoutková. Její kvalita se ale napříč republikou různí. Zatímco někde nám z kohoutků teče voda, která je svým složení podobná vodě kojenecké, jinde můžeme mít problém s jejím typickým chlorovým zápachem nebo nepříliš dobrou chutí. Jak to změnit? Odpovědí jsou filtrační karafa Laica, v jejichž srdci je ukryt inovativní uhlíkový filtr na vodu Fast Disk. Co všechno umí? Prozradíme.

Co všechno zvládnou filtry Laica z vody odstranit?

Filtrační patrony (filtry) zbavují kohoutkovou vodu nadměrného množství chloru, který na mnoha místech v republice způsobuje typický zápach a nepříjemnou (pa)chuť kohoutkové vody. Kromě toho ale filtry redukují taky těžké kovy, vodní kámen, herbicidy a pesticidy nebo zbytky léčiv. To vše samozřejmě při zachování minerálů a dalších látek, které naše tělo potřebuje. Voda z filtrační konvice Laica je tak ve finále mnohem chutnější a hodí se taky pro přípravu nápojů, polévek, omáček nebo dalších jídel.

filtr na vodu fast disk

Další benefity přefiltrované vody

Vodu zbavenou vodního kamene ale můžete používat i do varných konvic, kávovarů nebo žehliček. Jednoduše tak prodloužíte životnost spotřebičů a vyhnete se častější údržbě, která s tvrdou vodou neodmyslitelně souvisí. Vodní kámen taky funguje jako výborný izolant a zabraňuje prostupu tepla ze spirály (topného tělesa) do vody. Tím se výrazně prodlužuje doba ohřevu a náklady potřebné na ohřev vody tak značně rostou!

Jak vlastě filtry na vodu Fast Disk fungují?

Součástí filtračních karaf a sportovních lahví Laica jsou filtry Fast Disk. Co je na nich tak unikátního? Zejména skutečnost, že tyhle filtrační patrony filtrují vodu pomocí postříbřeného přírodního aktivního uhlí. To dokáže během několika vteřin snížit obsah chlóru, takže je přefiltrovaná voda mnohem chutnější a bez nepříjemného zápachu. Fast Disk filtry byly navrženy tak, aby v kohoutkové vodě zachovali minerály jako magnézium a kalcium. Voda proto zůstává nejen chutná, ale také zdraví prospěšná a to bez nutnosti doplňování dalších minerálních látek. Životnost filtru Fast Disk je buď 30 dní, nebo 120 litrů přefiltrované vody. O nutnosti výměně filtru vás bude navíc informovat inovativní aplikace pro chytré telefony Laica Home Wellness. Do ní stačí naskenovat unikátní QR kód a o nic dalšího se nemusíte starat. Aplikace vás sama upozorní, že je nejvyšší čas na výměnu starého filtru za nový.

Pošlete článek známému