04.07.2023
Tato léčebná metoda je stará skoro jako lidstvo samo. Používali ji ve starém Egyptě i Římě a znaly ji i naše babičky. Díky svým prokazatelným účinkům se k ní neustále vracíme také v dnešní době. Použití inhalátoru je totiž jednou z možností, jak příznaky alergie anebo astmatu zmírnit, či dokonce úplně odstranit (v lehčích formách). Inhalace ale pomáhá také s dalšími respiračními onemocněními, mezi které patří třeba i bronchitida nebo záněty horních a dolních dýchacích cest.
Alergie má často stejné příznaky jako třeba chřipka či nachlazení. Samozřejmě, že dotyčný nemá teplotu, nebolí ho hlava a klouby, potýkat se ale může se svěděním sliznic, smrkáním, ucpaným nosem, častým kýcháním, zarudnutím nebo pálením či slzením očí. Pokud není alergie včas léčena, může se vyvinout až astma. Proto je potřeba začít s případnými antialergickými opatřeními už s předstihem. Jistou alternativou jsou samozřejmě preventivní injekce, které se aplikují před propuknutím hlavní pylové sezóny. V některých případech jsou ale nedostatečné a od alergických projevů stejně nepomůžou. V této chvíli se opět ke slovu dostává inhalace.
Inhalace je nesmírně šetrným prostředkem v boji s alergiemi anebo astmatem. Přirozeně totiž zvlhčuje a ošetřuje dýchací cesty. Ty pak tolik nevysychají a člověk se tak nepotýká s nepříjemným pocitem sucha a dalšími doprovodnými příznaky. I v tomto případě je ale potřeba začít s inhalací s předstihem. Jestliže se potýkáte s alergiemi na pyly či plísně, inhalujte celoročně a intenzivní inhalaci do svého léčebného programu zařaďte zejména v období topné a pylové sezóny. Ideální je, pokud se v tomto období budete inhalaci věnovat dvakrát, případně i třikrát denně po dobu 10 až 20 minut.
Základem budoucího úspěchu je výběr správného inhalátoru. V našem sortimentu naleznete prověřené inhalátory Laica. Ty se dále dělí na dvě skupiny – ultrazvukové a kompresorové inhalátory. Ultrazvukové inhalátory Laica fungují tak, že se o rozprašování léčebné tekutiny na mikroskopické kapičky ve formě mlhoviny anebo aerosolu stará vibrační zařízení zvané vysokofrekvenční oscilátor. Mezi největší výhodu ultrazvukových modelů patří tichý provoz. Jistou nevýhodou je potom neschopnost inhalátoru rozprašovat husté anebo olejové roztoky. Pro ty se spíše hodí inhalátory kompresorové. U nich zajišťuje rozprašování léčebné tekutiny na mikroskopické kapičky ve formě mlhoviny anebo aerosolu tryska napojená na kompresor. Inhalátory jsou hlučnější, ale jak už bylo zmíněno výše, ale poradí si i s hustými nebo olejovými roztoky.
Při projevech alergie doporučujeme inhalovat dvakrát až třikrát denně. Ideální je, pokud budete inhalovat večer před spaním. Před samotnou inhalací byste neměli konzumovat příliš těžká jídla, během procesu by se vám totiž mohlo udělat nevolno. Pokud to vlastněný model inhalátoru dovoluje, sedněte si s ním do pohodlného křesla a v klidu inhalujte. Správná technika inhalace zahrnuje vzpřímený trup pro lepší otevření dýchacích cest. Technika dýchání je pak velmi jednoduchá a intuitivní. V první řadě byste se měli pomalu a zhluboka nadechnout nosem anebo ústy. Následně si udělejte krátkou dechovou pauzu pro usazení léčiva na stěnách dýchacího ústrojí. Dalším krokem je důkladný výdech ústy, po kterém opět následuje krátká dechová pauza.
Aktuální nabídku inhalátorů Laica najdete v našem e-shopu. S kódem ODMENA25CZ dostanete slevu 25%. Akce platí do 30.6.2024.
Související produkty