21.05.2023
Pokud máte malé děti, poohlédněte se po ultrazvukovém zvlhčovači vzduchu model HI3020W nebo HI3015W. Ideální jsou k celodennímu zvlhčování vzduchu, včetně použití v noci. Ultrazvukový zvlhčovač je nesmírně tichý, proto nebude vás ani vaše dítko rušit během snění a odpočinku. A jak vlastně takový zvlhčovač pracuje? Tajemství je ukryto ve vysokofrekvenčním ultrazvukovém oscilátoru. Ten z vody vytváří mikrokapičky – tzv. mlžinu. Z přístroje tak vychází jemná, rovnoměrná a jasně viditelná mlha.
Kromě ultrazvukových zvlhčovačů vzduchu existují také parní zvlhčovače anebo zvlhčovače se studeným odparem. Teplé zvlhčovače zvlhčují vzduch teplou vodní párou, která vzniká ohřátím vody pomocí topného tělíska. Tato vodní pára se ve zvláštní komoře mísí se vzduchem a ochlazuje se na optimální teplotu, poté vychází ven z přístroje. Jedná se o nesmírně hygienické řešení, přesto ale není vhodné do rodin s dětmi. Menší dítka by se mohla o nahřátou páru popálit.
Poslední skupinou jsou odpařovače s přirozeným odparem. Na rozdíl od výše zmíněných zvlhčovačů nestoupá z těch s přirozeným odparem nevychází žádná viditelná pára. Studená vodní pára, kterou uvolňují, je už totiž rozptýlena ve vzduchu. A jak k samotnému odparu dochází? Ve zvlhčovači jsou umístěny buď filtrační kazety (desky), nebo disky, na kterých ulpívá voda z nádržky. Ta je pomocí ventilátoru odpařována a rozháněna do ovzduší. Tento způsob zvlhčování je vůbec ten nejpřirozenější, protože při něm nemůže dojít k nechtěnému převlhčení vzduchu.
U ultrazvukového zvlhčovače můžete jednoduše nastavit směr a intenzitu páry. Zvlhčovač navíc zvládne pracovat až 15 hodin bez přestávky, můžete jej tak klidně nechat zapnutý po celou noc a dál se o něj nestarat. Kapacita nádobky na vodu má 3 litre, je proto dostatečně velká, aby nebylo potřeba ji neustále doplňovat. Extrémně tichý chod je zajištěn moderní ultrazvukovou technologií. Všechny produkty jsou samozřejmě vyrobeny s ohledem na bezpečnost dětí. Nemusíte se bát ostrých hran anebo závadného materiálu. Ten splňuje kromě jiného i ty nejpřísnější evropské normy.
Ani ten nejúčinnější zvlhčovač vzduchu nedokáže zázraky. Pokud se nenaučíte správně větrat, přijde vaše snaha (a ostatně také vynaložené prostředky) vniveč. Proto jsme pro vás připravili následující „desatero správného větrání“:
1. Zásadní pro větrání je přívod kyslíku a odvod oxidu uhličitého.
2. Častěji musíte větrat, když je doma víc lidí.
3. V zimním období souběžně otevřete všechna okna a dveře. Za několik minut je vzduch ve všech místnostech vyměněn.
4. V zimě nepoužívejte mikroventilaci.
5. Větrání by mělo být krátké, intenzivní a časté.
6. Čím je venku chladněji, tím větráme kratší dobu.
7. Větrejte ideálně 3x – 4x denně.
8. Pokud máte problémy s vlhkostí v bytě, nevětrejte za deště.
9. Větrat na „mikro“ můžete v létě a zejména pak noci.
10. Nevyměněným vzduchem v místnosti klesá soustředění, zvyšuje se únava a zhoršují se naše zdravotní problémy.
Související produkty