Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Opakujeme pro Vás testování pitného režimu z filtračních konvic Laica

Slíbili jsme Vám, že se po půl roce vrátíme opět k výzkumu, jak naše pražská kancelář pije vodu z filtračních konvic Laica. A jak jsme slíbili, tak jsme udělali. Jako nejvhodnější letní měsíc pro výzkum jsme vybrali červen. Bylo nejteplejší počasí, přesto však ještě nenastalo období letních dovolených, a tak jsme v kanceláři měli denně plno. Náš první výzkum probíhal v měsíci prosinec, tedy v zimě. Očekávali jsme oproti zimnímu měsíci ještě vyšší spotřebu vody a tak se taky stalo. Pojďte se s námi podívat, jak náš výzkum dopadl.
Cílem našeho výzkumu tentokrát bylo porovnat, jak se změnila spotřeba vody z filtračních konvic Laica v měsíci červnu 2017 oproti měsíci prosinec 2016. Červen je letní měsíc a je tak potřeba dodržovat striktně pitný režim. Doufali jsme, že kolegové si vodu z filtračních konvic Laica oblíbili a pili z konvic ještě více, než v prosinci.

Laica

Novinkou pro tento měsíc bylo, že jsme přidali ještě jednu konvici. A to z důvodu, že jsme do sortimentu zařadili kromě univerzálních Bi-flux filtrů také speciální filtry, například filtry Magnesium active, které do vody rovnoměrně během měsíce přidávají hořčík. Doplňovat hořčík je v letních měsících důležité, a tak jsme tedy do jedné konvice dali tento speciální filtr plný magnesia. Při nedostatku hořčíku Vás můžou trápit bolesti hlavy a křeče. 

- Počet dní výzkumu: 22 pracovních dní
- Měsíc: červen
- Počet zúčastněných lidí: 8

Laica filtrační konvice:
1x klasická konvice, objem přefiltrované vody 1,2l, naplněná univerzálním Bi-flux filtrem.
1x XXL konvice, objem přefiltrované vody 2,2l, naplněná univerzálním Bi-flux filtrem.
1x klasická konvice, objem přefiltrované vody 1,2l, naplněná speciálním filtrem Magnesium active.

Laica

A co jsme zjistili?
Pitný režim se zvýšil oproti prosinci dvojnásobně. Jsme velmi rádi za takové výsledky. Oproti prosinci, kdy na každého kolegu připadal jeden litr vypité vody za pracovní dobu, tak v červnu to je dokonce dva litry.

červen prosinec
Celkem Na den Celkem Na den
Spotřeba vody na kolektiv (v litrech) 351.8 15.99 223.4 10.15
Spotřeba vody na osobu (v litrech) 43.97 2.00 22.34 1.02
*22 dní, 8 osob *22 dní, 10 osob

Pokračujeme ve finanční úspoře. Protože filtrační konvice jsme již pořídili a jedná se o jednorázovou investici, nyní investujeme každý měsíc pouze do filtrů. V tabulce vidíte, na kolik průměrně vyjde spotřebitele 1l vody z filtračních konvic Laica a 1 litr vody z barelů. 

Filtrovaná voda Barelová voda
Cena za 1 litr vody (v Kč) 1.46 8.07

Jaký je závěr našeho testování?
Filtrační konvice Laica jsme si velice oblíbili. Voda nám z nich chutná a opravdu pijeme ještě více, než v zimních měsících. Používání konvic je příjemné a jednoduché. Ve firemním prostředí jsme uvítali možnost mít více konvic. Kdykoliv se u nás koná obchodní schůzka v zasedačce, půjčíme si tam jednu konvici.

Také se nám zalíbilo používání speciálních Laica filtrů. V jedné z konvic máme speciální filtr Magnesium active, který dodává hořčík, a budeme s tímto filtrem i nadále pokračovat.

Laica

A navíc, konečně nezakopáváme o 5 barelů vody, které si u nás bezplatně každý měsíc skladoval dodavatel barelové vody.

Použití filtračních konvic Laica doporučujeme nejen do domácností, ale i do firem.

Jak dopadlo prosincové testování si můžete přečíst zde: https://www.vzdy.cz/extra/magazin/kuchyne-a-vareni/barelova-alebo-filtrovana-voda-testovali-sme

Víte, že LAICA nabízí konvice XXL, s celkovým objemem 3,7l. Po přefiltrování získáte jednorázově až 2,2L vody.

Pošlete článek známému