Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Filtrační konvice Laica Predator zastaví 99,999% bakterií

Voda je základním stavebním kamenem našeho těla a žít bez ní je z fyziologického hlediska naprosto nemožné. Aktuální trendy hovoří jasně – ideální je, pokud náš pitný režim postavíme na obyčejné vodě z kohoutku. Kohoutková voda je v České republice dostupná 99 % obyvatelstva a její kvalita je kontrolovaná přísněji, než třeba kvalita chleba nebo ovoce v obchodech.

Ze zdravotního hlediska je vhodná ke každodennímu pití. Její chuť ale není srovnatelná s chutí vody v Německu, Švýcarsku či severských zemích. Na druhou stranu existují regiony, kde je kvalita kohoutkové vody srovnatelná s kvalitou vody kojenecké. I přes četné a důsledné testy se v ní ovšem mohou objevovat bakterie, které vedou k zažívacím problémům, v krajním případě i smrti.

Čistá a zdravá voda bez baktérií

Možná jste zaznamenali pražskou kauzu „Legionella“. Legionella, čili rod patogenních bakterií čeledi Legionellaceae způsobující tzv. nemoc legionářů či mírnější pontiackou horečku, se v Praze objevila naposledy v roce 2017. Ačkoli k nákaze dochází téměř výhradně vdechnutím infikovaného aerosolu do plic, bakterie byla součástí kohoutkové teplé vody. Podobný problém mohou řešit také majitelé studen, kam mohou silné deště spláchnout hnojiva či výkaly z blízkých polí a voda je rázem infikovaná a naprosto nevhodná k pití.

Bakterie navíc v drtivé většině případů pouhým okem neodhalíme. Voda nemusí hned zapáchat nebo mít podivnou barvu a zákal. Jejich přítomnost potvrdí až rozbor vody ve specializované laboratoři. Pokud si chcete být kvalitou vody stoprocentně jistí, vyplatí se investovat do filtrační konvice Laica Predator, jejíž inovativní filtr Laica Germ-Stop v kombinaci s již známými Bi-flux filtry zastaví 99,99% bakterií.

Filtrační konvice proti baktériím

100% účinná dvojitá filtrace 

Moderní filtrační konvice Laica Predator je vybavena filtrační patronou Germ-STOP, která dosahuje výborných účinků v mechanickém blokování bakterií, které mohou být přítomné v městské pitné vodě v důsledku náhodných situací. Konvice disponuje také aktivační pumpou sloužící k přípravě filtru Germ-STOP. Nechybí samozřejmě ani dobře známé Bi-flux filtry, které slouží k účinné redukci chlóru a vedlejších produktů dezinfekce, těžkých kovů a některých chemikálií, včetně pesticidů a herbicidů.

Výroba filtračních konvic Laica je navíc soustředěna výlučně do Itálie, čemuž odpovídá také jejich italský design i intuitivní ovládání. Při výrobě konvice a filtrů navíc byly použity pouze zdravotně nezávadné materiály, které jsou v souladu s řadou vyhlášek, norem a směrnic (například Evropská směrnice EMC 30/2014/EU nebo Vyhláška ministerstva č. 174 ze dne 6/04/2004). Voda přefiltrovaná touto konvicí byla nezávislými laboratořemi testována na přítomnost bakterií Escherichia Coli, Legionella pneumophila, Pseudomonas aeruginosa a Staphylococcus aureus. Z testů vyplývá, že Laica Predator zastavuje 99,99% těchto bakterií.

Filtrační konvice proti bakteriím

Jak získat zdravotně nezávadnou vodu?

Filtrační konvice Laica Predator je určená pouze k filtraci studené (nikoli horké) pitné vody. Během prvního použití nebo v případě, že jste konvici nepoužívali po dobu 15 dnů, naplňte konvici vodou a nechte ji přefiltrovat bez toho, abyste zavřeli kryt. Super rychlá filtrace vyčistí vodu během pár minut. Takto vyčištěnou vodu vylijte (nebo ji použijte k zalévání květin) a postup opakujte ještě třikrát. Během čtvrté filtrace je již voda vhodná k přímé konzumaci.

Filtrační konvice Laica Predator je vybavená speciálním QuickFill otvorem pro snadné plnění bez nutnosti sundat víko. Jakmile je nálevka naplněná, automatické rychlé naplnění se postupně zavírá. Po naplnění je vhodné zkontrolovat hladinu vody a konvici s vodou umístit na stinné a chladné místo, případně do ledničky. Životnost Bi-flux filtrů činí 150 litrů vody (případně jeden měsíc používání), životnost Germ-Stop filtru je až neuvěřitelných 1000 litrů vody.

Chcete se pochlubit svými zkušenostmi s konvicí Laica Predator? Označte nás na našem Instagramu nebo Facebooku.

Pošlete článek známému