Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Tak trochu jiná voda: filtrační konvice LAICA

SexyMamas

04.10.2017

Všechny pijeme doma vodu z kohoutku. Buď nás nebaví tahat lahve, nebo nechceme za vodu zbytečně utrácet, když doma je celkem dobrá. No ale to je právě to. Je CELKEM dobrá. Chuťově to žádná sláva není ani u jedné z nás. Proto když jsme dostaly nabídku vyzkoušet filtrační konvice, začaly jsme se pídit po informacích a nakonec jsme se rozhodly do testování jít. Tak nám v kuchyni přistála filtrační konvice LAICA.
Na první dobrou to podle názvu nemusí být úplně jasné, ale jedná se o italský výrobek. Jak design, tak samotná výroba se odehrává v Itálii, tudíž nikde na konvicích nenajdete dnes už téměř všudypřítomný nápis „made in China“. Designově jsou z našeho pohledu velmi vydařené, osobně se nám z testovaných modelů víc líbí zaoblenější Laica Graffiti než hranatější ale zase větší (a tím pádem pro nás praktičtější) XXL Milano.

Co se týče použitého materiálu, tak se LAICA konvice mohou pyšnit několika světovými certifikacemi ohledně zdravotní nezávadnosti, takže se rozhodně nemusíte bát, že do těla budete posílat nějaké škodliviny. Jak konvice tak filtry prošly dokonce testem Státního zdravotního ústavu, a tak jsou bezpečné i v rámci české legislativy.

Laica

Tolik fakta a proč jsme se rozhodly LAICA konvice používat?

Jedním z faktorů je fakt, že voda je po přefitlrování prostě chutnější. Je to proto, že bi-flux filtr odstraní z kohoutkové vody nejen zápach chlóru, ale i těžké kovy jako jsou olovo, zinek a měď, některé herbicidy a pesticidy. Filtrace zbavuje vodu také vodního kamene, proto je fajn ji používat i do rychlovarných konvic a kávovarů, kterým tak prodlužujete životnost.

Pokud pijete balené vody, tak také s LAICA konvicemi výrazně ušetříte. Jeden Bi-flux filtr přefiltruje 150 litrů vody, takže nejen, že na celý měsíc Vám vystačí pouze jeden filtr, ale představte si, kolik PET lahví s vodou díky tomu nemusíte měsíčně tahat domů – 100 klasických 1,5l lahví. Voda z PET lahví je pak ve finále 8x dražší, než voda z konvic LAICA, a to už stojí za zvážení :-)

Laica

Další věc je šetření životního prostředí, protože neprodukujete tolik plastového odpadu, kterého je v dnešní době i bez PET lahví obrovské množství.

Co se týče filtrů, tak ty jsou vyráběny tak opatrně, že se jich až do vašeho rozbalení nedotkne lidská ruka. Jak již bylo řečeno výše, jeden filtr vám vystačí na jeden měsíc a ani si nemusíte tuto dobu sami hlídat. Na víku konvice je indikátor stavu filtru a ten vám ty 4 týdny bezpečně ohlídá.

Laica

Před prvním použitím filtru je nutné podstoupit trošku proceduru (nechat filtr 15 min ve vodě a pak nechat vodu třikrát přefiltrovat a vylít), ale pak už je to vždy otázka pár minut, kdy máte k dispozici chutnou pitnou vodu. Konkrétně rychlost přefiltrování 1,2l vody je 3 minuty. Plnění je pohotové i díky QuickFill otvoru na víku, takže ho nemusíte pokaždé sundávat.

U nás v kuchyni se konvice zabydlely rychle, protože se osvědčily a nemáme jediný důvod je nepoužívat.

Na zdraví!

Pošlete článek známému