Testujeme filtrační konvici Laica a láhev Flow´n go

Kvalita kohoutkové vody se v rámci republiky různí. Někde nám z kohoutku teče voda, která si svými vlastnostmi v ničem nezadá s vodou kojeneckou, jinde je problémem její přílišná tvrdost a ošetření chlorem. U nás se bohužel potýkáme s druhou zmíněnou variantou.
Nebudu zastírat, že jsem zastáncem kohoutkové vody. Ba právě naopak. Ještě donedávna jsem z obchodů nosila těžké plastové láhve. To však jenom do chvíle, než se mi do rukou dostaly dvě vychytávky k testování. Tentokrát jsem měla možnost vyzkoušet, jak funguje filtrační konvice Laica a inovativní láhev Flow´n go.

Laica test filtrácia

Náročný test pro filtrační konvici Laica
Filtrační konvice Laica pracují s moderními filtry. Třeba u varianty Laica Predator jde o filtr LAICA Germ-Stop, který v kombinaci s již známými Bi-flux filtry zlikviduje 99,999% bakterií! Filtry zachytí nejen zmíněné bakterie, ale také žádaným způsobem pozmění chemické složení vody. Abych si tuhle informaci ověřila, podrobila jsem konvici zátěžovému testu.

Do konvice jsem napustila zjevně zakalenou vodu a čekala, co se stane. Během několika minut do spodní nádržky nakapala průzračně čistá tekutina, což mě přesvědčilo, že filtrační konvice opravdu fungují. U vody mě ale zajímaly i informace, které nejsou běžným okem viditelné, proto jsem si na pomoc přizvala pH indikátory.

Z původních 7,8 se hodnota pH  skokově snížila na 6,2! Filtr tak vodu žádaným způsobem „změkčil“ a to dokonce pod sledovanou hranici 7, která informuje o tom, že je voda nejen tvrdá, ale také nepříjemně chutná. Navíc výrazně tvrdá voda neprospívá ani domácím spotřebičům (například žehličkám, varným konvicím nebo kávovarům), které je pak potřeba častěji čistit.

Přefiltrovaná voda je tak díky filtrační konvici během několika minut zbavena nepříjemného chlorového zápachu, případných usazenin, ale i pachuti, která je důsledkem vysoké tvrdosti i přílišných úprav. To vše při zachování důležitých látek a minerálů!

Jedinou nevýhodou je nutnost pravidelné výměny filtrů a několikaminutové čekání na to, až se voda z vrchní nádržky dostane v odpovídající kvalitě do té spodní. I na to ale Laica myslela a přišla s inovativní láhví Flow´n go, která byla předmětem mého dalšího testování.

Laica test filtrácia

Flow´n go zvládne vodu přefiltrovat bez zbytečného čekání
Pokud chcete mít vodu zbavenou nepříjemné pachuti a nežádoucích látek neustále po ruce, je pro vás jasnou volbou novinka italského výrobce Laica, kterou u nás seženete pod názvem Flow´n go. Součástí téhle inovativní vychytávky je přírodní uhlíkový filtr FAST DISK, který zvládne eliminovat chlór ve vodě, vylepšovat její chuť a to vše při zachování minerálů běžně se vyskytujících ve vodě, nezbytných pro správné fungování našeho organismu.

Mezi další přednosti filtrační láhve Flow´n go patří jistě její elegantní design, na který jsme si u výrobců Laica už tak nějak všichni zvykli, i kompaktní rozměry, padnoucí skvěle do ruky. Láhev se tak stane oblíbeným společníkem v práci na poradě, ale i dokonalou dekorací na slavnostně prostřeném stole. Na rozdíl od starších filtračních konvic, u kterých musíte hlídat výměnu filtru, se o ni u láhve Flow´n go postará QR kód a vymazlená aplikace, kterou si jednoduše stáhnete do svého chytrého telefonu.

Laica test filtrácia

Závěrečné resumé aneb Kdo z koho
Pokud bych měla srovnat oba produkty z hlediska jejich použití, pak musím konstatovat, že filtrační zařízení jsou od jejich testování nepostradatelným společníkem naší domácnosti.

Voda z filtrační konvice je součástí našich pitných režimů, ale používáme ji také do kávovaru, žehličky a varné konvice. Protože patřím mezi kávové fajnšmekry, troufám si tvrdit, že připravená káva z přefiltrované vody je mnohem chutnější a výraznější.

Filtrační láhve Flow´n go jsou pak naším nepostradatelným společníkem během pracovních porad, filmových večerů i slavnostních obědech. To vše bez čekání a při zachování optimálního složení vody. Navíc se u tohohle filtračního zařízení nemusíme starat o hlídání výměny filtru, což je v dnešní hektické a nesmírně uspěchané době žádoucím benefitem.

Pošlete článek známému