Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Účinky čisté vody na naše zdraví

Dostatečný pitný režim udržuje naše tělo v kondici, urychluje funkci metabolismu, odvádí z těla odpadní látky, přispívá ke kráse pokožky, ale i pocitu sytosti. Naopak nedostatečný příjem tekutin zatěžuje naše ledviny, mění cukry na tuky, způsobuje únavu i úporné bolesti hlavy a může vést k mnohem závažnějším zdravotním komplikacím. Co ale pít? Vodu? Ovocné a zeleninové šťávy? Čaje, kávu nebo snad zeleninové nebo masové vývary? Máme pro vás rovnou 8 důvodů, proč svůj pitný režim postavit na vodě.

Voda má skvělou vstřebatelnost

Na rozdíl od průmyslově vyráběných sladkých šťáv má obyčejná voda mnohem větší a lepší vstřebatelnost. Z uveřejněných průzkumů vyplývá, že tělo člověka, který po náročné fyzické aktivitě přijme 350 ml vody, do 15 minut vstřebá neuvěřitelných 240 ml. U sladké perlivé limonády nebo oblíbených energy drinků jde o pouhopouhých 30 mililitrů.

Neobsahuje skryté kalorie

Průmyslově vyráběné džusy, sladké perlivé limonády, ale v neposlední řadě i alkohol jsou nápoje plné cukrů a prázdných kalorií. Taková litrová lahev oblíbeného colového nápoje má asi 427 kcal. Poctivý smažený řízek z vepřového masa má asi 460 kalorií. Zkuste si tipnout, kolik kalorií obsahuje čistá voda? Je vaše odpověď nula? Správně.

Potlačuje chuť k jídlu

Hlad je prý převlečená žízeň. Pokud tedy držíte dietu nebo vás jednoduše honí mlsná, zkuste vypít jednu velkou sklenici vody. Alespoň na chvíli zaplníte žaludek a ještě uděláte něco pro svůj metabolismus. Mnoho studií totiž prokázalo, že snížený příjem tekutin zvyšuje ukládání tuku v těle.

jak zhubnout na týden

Je základním stavebním materiálem těla

Naše tělo je tvořeno z 80 % pouze vodou. Největší množství vody se ale paradoxně nachází v našem mozku, jehož součástí je celých 85 %. Proto na její nedostatek reaguje jako první. Pokud dosáhne ztráta tekutin úrovně 2 % tělesné hmotnosti, naše výkonnost se sníží zhruba o 20 %. Při ztrátě na hranici 5 % se pak už dostavuje přehřátí organismu, oběhové selhání a šok.

Tlumí bolest hlavy i kloubů

Jedním z příznaků dehydratace organismu je i úporná bolest hlavy. Pokud vás čas od času bolest přepadne (a netrápí vás žádné další komplikace), popadněte sklenici vody a celou ji do sebe obraťte. Bolest by měla do 15 minut ustoupit. Kromě bolesti hlavy voda tlumí údajně i bolest kloubů.

jak se zbavit bolesti hlavy

Ocení ji nejen naše trávicí soustava

Bílkoviny a sacharidy, které tvoří hlavní složku naší potraviny, jsou v těle rozváděny právě za pomocí vody, která slouží jako takový spolehlivý transportér. Kromě toho, že zajišťuje transportní funkci výše zmíněného, dokáže také naopak z těla škodlivé látky odvádět. Nutno podotknout, že náš imunitní systém je z velké části uložen právě v trávicí soustavě, kterou pomáhá voda průběžně čistit od toxinů a dalších odpadních látek.

Přispívá k přeměně tuků na energii

Abychom dokázali efektivně využít energii z přijatých tuků, i zde je nezbytné přizvat si na pomoc vodu. Pokud je jí v našem krevním oběhu dostatek, zvyšuje se zde i hladina kyslíku, která ovlivňuje vstřebávání tuků a jejich přeměnu na životadárnou energii. Není proto náhodou, že v případě dehydratace se člověk cítí unavený, až malátný.

Nezatěžuje ledviny

To samozřejmě za předpokladu, že do sebe večer neobrátíte celou lahev. Pít byte měli průběžně během celého dne. Vhodná je čistá voda bez bublin, kterou můžete střídat s perlivými minerálkami. Ani jejich dlouhodobá konzumace však není příliš vhodná. Nadbytek minerálních látek totiž může způsobovat ledvinové kameny. Mimoto se přijatý vápník usazuje v cévách a železo zase v játrech. 

Filtrační konvice = čistá a zdravá voda

Ideální tedy je voda z vodovodu. Pokud vám vadí její zápach chloru, můžete to vyřešit jednoduše pomocí filtrační konvice. Ta vodu zbaví nejen chloru, ale i případných těžkých kovů, herbicidů a pesticidů i vodního kamene. Filtry Bi-Flux jsou vyráběné tak, aby z vody odstranily všechny nežádoucí látky, ale zároveň zachovaly potřené minerály, jako jsou hořčík nebo vápník.

Kompletní nabídku našich produktů na domácí filtraci vody naleznete zde.

Pošlete článek známému