Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Nádech a výdech: Víte, jak inhalace bojuje s nemocí a posiluje imunitu?

Inhalaci, jako oblíbenou léčebnou metodu, kterou znali už ve starověkém Egyptě, si často spojujeme s alergií nebo chronickým onemocněním (například astmatem). Faktem ale zůstává, že pravidelné inhalování má své opodstatnění i při boji s akutní respirační infekcí či chřipkou. Představuje totiž cennou prevenci a taky snižuje riziko případných komplikací. Navíc přispívá k lepší imunitě a tomu, že se tělo vypořádá s infekcí rychleji.
Laica inhalácia

Infekce se do těla dostane (nejen) dýcháním

Viry a bakterie způsobují celou řadu onemocnění a přenáší se kapénkovou infekcí. To, jak si s konkrétním nezvaným hostem dokážeme poradit, tak ve velké míře závisí na odolnosti imunitních buněk a kondici našeho dýchacího aparátu, o který bychom měli vhodným způsobem pečovat. Jedním z těchto způsobů je i pravidelná inhalace za pomocí inhalátorů Laica, které patří ve svém oboru k naprosté špičce. Vybrat si můžete jak inhalátor ultrazvukový, tak ten kompresorový. O tom, který bude vhodný právě pro vás a léčivo, které hodláte inhalovat, jsme se zmínili v jednom z předchozích článků.

Nezastupitelní pomocníci

A jak inhalátory Laica vlastně konkrétně pomáhají? Kromě toho, že zmírňují otoky sliznice, také přispívají ke snižování množství hlenu v dýchacích cestách. Dýchací cesty tak přirozeným a příjemným způsobem čistí a dokonce mají tendenci zmírňovat záněty. V konečném důsledku tak celkově zlepšují přirozenou funkci dýchacích cest, čímž přispívají k lepší obranyschopnosti. Doporučovány jsou proto pacientům, kteří trpí nachlazením, virovými či bakteriálními infekcemi, zánětem průdušnice a průdušek, dutin, alergií, astmatem nebo různými plicními chorobami. Nezastupitelný je ale inhalátor také z pohledu prevence. Jeho použití se proto doporučuje nejen během sezóny alergií, ale také v případě chřipkových a dalších epidemií.
Laica inhalácia

Správná technika inhalace je základ

Aby mohl inhalátor plnit svou funkci a být svému majiteli spolehlivým parťákem, je potřeba ovládat správnou inhalační techniku. Správná technika je totiž zcela zásadní pro účinnou léčbu i prevenci. To proto, že díky ní dostanete do plic potřebnou dávku léčiva a látka bude mít dostatek času se v plících usadit a tím i lépe účinkovat. Z aktuálních průzkumů bohužel vyplývá, že až padesát procent osob inhaluje špatně. Pokud jste se proto rozhodli pro pořízení inhalátoru Laica, přečtěte si, jak správně inhalovat, čemu se vyhnout a co dělat pro to, aby měla inhalace maximální účinek a zároveň se stala oblíbenou relaxační technikou. V rámci několika snadných kroků a intuitivního procesu tak získáte spolehlivého pomocníka, který si poradí s nepříjemnými zdravotními komplikacemi a zároveň bude udržovat vaše dýchací cesty v kondici. 

Potřebujete snad další důvody, proč dát inhalátorům Laica šanci?

Pošlete článek známému